گزارش تصویری| مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک آغاز واکسیناسیون اصناف استان مرکزی از فردا شاهی که همه چیز را به انحصار خودش در آورده بود ایران - آمریکا / ملی پوشان فوتسال به دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از دو هفته آینده دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف‌ها در عمل به آن پایبند باشند لیگ قهرمانان آسیا| قرعه سخت برای سرخ‌پوشان ایرانی/ نبرد انتقامی پرسپولیس و الهلال برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا| پرواز بلند ایران به نیمه نهایی/ یک ۳ هیچ دیگر؛ حریف می‌طلبیم! 25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
کد خبر: 88659
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
آیت الله دری نجف آبادی:

اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: اصلاح قیمت برق نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛آیت‌الله « قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی، افزود: رشد بی‌اندازه مصرف برق در کشور، همزمان با کاهش سرمایه‌گذاری در این صنعت به واسطه فاصله جبران‌ناپذیر میان قیمت تمام شده و فروش آن، هر سال به نگرانی‌ها درخصوص کمبود برق دامن می‌زند.

خطیب جمعه اراک اظهار داشت: نظام قیمت‌گذاری صنعت برق نیازمند اصلاحاتی است که بتواند در جریان درآمد و هزینه‌های آن توازن و تعادل برقرار سازد.

وی گفت:در شرایط فعلی منابع صنعت برق جوابگوی رشد 20درصدی مصرف آن نیست و در نتیجه وزارت نیرو علیرغم سرقت های تجهیزات شبکه ،نه منابع کافی برای توسعه شبکه را در اختیار دارد و نه منابع کافی برای پرداخت بدهی‌های بخش خصوصی را، اصلاح این سیستم نیازمند اصلاح قیمت‌گذاری برق است.

رشد مصرف برق نسبت به سال های قبل بی سابقه است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم گفت: کاهش بارش ها و در پی آن کاهش ۵۰ درصدی ذخایر نیروگاه‌های برق‌آبی نسبت به سال گذشته، تولید برق را با مشکل مواجه کرده است.

محمد اله داد  با اشاره به  اینکه که تولید و مصرف باید تراز داشته باشند هم اکنون 15هزار مگاوات مصرف برق رشد داشته است ، تصریح کرد: اگر تراز ایجاد نشود کل شبکه آسیب می‌بیند و در صورتی که تا پایان شهریور امسال مصرف زیاد باشد، با توجه به کاهش تولید، مجبور به اعمال خاموشی هستیم.

 اله داد با توجه به اینکه  افزایش بالای مصرف برق در روزانه رکورد جدیدی را رقم می زند ،افزود:۴۰ درصد مصرف برق ،در وسایل سرمایشی استفاده می شود که با رعایت مصرف در این بخش می توان برق پایدار برای همه داشت.

وی گفت:امسال به ویژه در تا پایان شهریورماه ، شرایط بحرانی داریم،این بحران فقط با مدیریت مصرف میسر است و با تولید رمزارزها هم برخورد جدی می‌کنیم.

اله داد بابیان اینکه  صورت روزانه پایش و بازرسی از ادارات توسط کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق استان انجام می شود و ادارات و مراکز پر مصرف در نوبت اول تذکر از سوی استانداری و در صورت عدم رعایت سقف تعیین شده با قطعی مواجه خواهند شد که طی روز گذشته  برق 20اداره و بانک قطع شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار