هفته بیست و نهم لیگ برتر| سایپا - آلومینیوم؛

امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا!

از هفته ماقبل پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور روز یکشنبه سوم مردادماه تیم‌ آلومینیوم اراک در ورزشگاه شهید دستگردی تهران میهمان سایپا خواهد بود.
کد خبر: ۸۸۶۴۲ تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس برنامه ریزی سازمان لیگ کلیه دیدارهای هفته بیست و نهم (ماقبل پایانی) رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور با توجه به حساسیت مسابقات روز یکشنبه سوم مردادماه رأس ساعت ۲۱:۱۵ به صورت همزمان در شهرهای مختلف کشور برگزار می شود که در همین چارچوب تیم آلومینیوم اراک در ورزشگاه شهید دستگردی تهران میهمان تیم سایپا خواهد کرد.

آلومینیوم سازان که پس از حضور منصوریان روی نیمکت این تیم در مسابقات لیگ و جام حذفی چندین هفته متوالی بدن باخت را سپری کرده بودند سرانجام پس از شکست در مقابل گل گهر در هفته بیست و ششم در سراشیبی باخت قرار گرفتند و در نهایت متحمل چهار باخت متوالی شدند که شاید تلخ ترین این شکست ها در مقابل گل گهر و با حذف آلومینیوم از رقابت های جام حذفی رقم خورد.

شاگردان منصوریان اینک در حالی به مصاف سایپا می روند که با توجه به عدم کسب امتیاز در سه هفته گذشته با 37 امتیاز در رده نهم جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر قرار دارند و با توجه شکست در مسابقه اصطلاحاً 6 امتیازی هفته قبل در برابر تراکتور شانس بسیار کمرنگی برای چهارم شدن و کسب سهمیه آسیایی دارند و حالا شاید باید برای بهبود جایگاه خود در جدول بجنگند.

در سوی دیگر میدان اما تیم سایپا در حالی در مقابل آلومینیوم قرار می گیرد که نتیجه این دیدار می تواند در بقای خودروسازان در مسابقات لیگ برتر به شدت تعیین باشد، نارنجی پوشان پایتخت هم اکنون با 23 امتیاز و تفاصل گل منفی 12 در رده پانزدهم جدول قرار دارند و بعد از ماشین سازی قعر نشین و از پیش سقوط کرده در کنار تیم هایی همچون ذوب آهن و نفت مسجد سلیمان از کاندیداهای اصلی سقوط به دسته پایین تر هستند که البته در این بین شرایط سایپا تا حدودی نامطلوب تر است.

خودروسازان که همچون بسیاری از تیم ها در این فصل رقابت های لیگ برتر با تغییرات متعدد در کادر فنی و نیمکت مربی گری خود مواجه بوده اند کار خود را با ابراهیم صادقی آغاز کردند و حالا بعد از استعفای فراز کمالوند با هدایت سعید اخباری آخرین امیدهای خود برای بقا در لیگ برتر را جست و جو می کنند.

دیدار رفت دو تیم در اراک در حالی با تساوی در عدد یک به پایان رسیده بود که در فاصله 15 هفته حالا کادر فنی و شرایط آلومینیوم و سایپا به کلی متفاوت است، چراکه اراکی ها با توجه به وضعیت جدول با آرامش به مراتب بیشتری پای به میدان خواهند گذشت اما سعید اخباری و یارانش به خوبی می دانند که پیروزی یا شکست در این دیدار حکم مرگ و زندگی برای سایپا خواهد داشت.  

علیرضا منصوریان سرمربی اراکی ها به دلیل حواشی دیدار هفته بیست و هشتم در برابر تراکتور و دریافت کارت قرمز باید بار دیگر کار هدایت تیم اش را از روی سکوهای ورزشگاه دنبال کند و از همراهی سبزپوشان در کنار زمین محروم است، ضمن اینکه میثم مجیدی کاپیتان آلومینیوم و گلزن این تیم در دیدار رفت به دلیل طی کردن روند بهبودی پس از مصدومیت خود، در این دیدار و رقابت هفته پایانی کماکان غایب خواهد بود.

آلومینیوم سازان در هفته پایانی نیز جمعه 8 مرداماه از ساعت 21:15 در اراک میزبان تیم نفت مسجد سلیمان خواهند بود، رقابتی که شاید نتیجه اش در مشخص شدن تیم سقوط کننده به دسته پایین تر بسیار تعیین کننده باشد.

انتهای پیام/