آلومینیوم ۱ - ۳ تراکتور؛

تراکتورسازان چهارمین شکست متوالی علیمنصور را رقم زدند/ شب پر اشتباه پورحمیدی و تصمیمات جنجال برانگیز داور

از سری مسابقات هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال کشور تیم آلومینیوم اراک در خانه مغلوب تیم تراکتور تبریز شد.
کد خبر: ۸۸۵۸۷ تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۴

به گزارش دیار آفتاب؛ در چارچوب مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور و از هفته بیست و هشتم آلومینیوم اراک شامگاه سه سنبه ۲۹ تیرماه از ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک رو در روی تراکتور تبریز قرار گرفت.

تنها ثانیه هایی پس از سوت آغاز بازی این آلومینیوم سازان بودند که با فرصت طلبی منظمی روی اشتباه دروازه بان تراکتور اولین موقعیت گل بازی را رقم زدند هر چند تیرک عمودی مانع ورود توپ به دروازه شد.

در ادامه اما دو تیم و به خصوص اراکی ها با دستور کار بازی روبه جلو و پرس خط دفاعی حریف صاحب موقعیت های خطرناکی شدند اما در نهایت شاگردان فیروز کریمی بودند که موفق شدند روی غفلت خط دفاعی آلومینیوم توسط اسلامی در دقیقه ۲۵ به گل نخست برسند هر چند این پایان کار نبود و دروازه شاگردان منصوریان بار دیگر در اواخر نیمه اول با اشتباه محرز سنگربان آلومینیوم و روی خروج اشتباه توسط مهدی تیکدری باز شد.

هر چند صحنه گل دوم تراکتور مشکوک به آفساید بود و این مسئله مورد اعتراض جدی کادر فنی آلومینیوم قرار گرفت اما در نهایت نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تبریزی ها به پایان رسید؛ نیمه دوم بازیکنان آلومینیوم نمایش بهتر و هجومی تری را به اجرا گذاشتند و علیرغم خلق موقعیت هایی در محوطه جریمه حریف اما در گلزنی ناموفق بودند.

اما گفتنی است قضاوت علی صفایی داور این دیدار  از مسائلی بود که علاوه بر صحنه مشکوک گل دوم تراکتور در دقایق دیگری از بازی نیز مورد اعتراضات مکرر علیرضا منصوریان قرار گرفت تا در نهایت با وقفه ای چند دقیقه ای در مسابقه منجر به اخراج سرمربی آلومینیوم در حوالی دقیقه ۶۰ این دیدار شد.

در اواخر نیمه دوم اما خطای مدافع تراکتور بر روی مرتضی آقاخان منجر به اعلام خطای پنالتی شد و آقاخان این ضربه پنالتی را در دقیقه ۸۸ تبدیل به گل کرد تا حداقل اراکی ها را به کسب تساوی امیدوار کند ولی در واپسین دقایق وقت های اضافی این دیدار بار دیگر تراکتورسازان بودند که با ضربه عباس زاده دروازه آلومینیوم را اینبار هم روی اشتباه مهلک پورحمیدی گشودند و در مجموع باخت ۳ بر یک خانگی را برای اراکی ها رقم زدند.

عدم حضور رامتین سلیمان زاده مدافع میانی و مستحکم آلومینیوم در  این دیدار به دلیل مصدومیت از جمله موارد مهم و تاثیر گذار در رقم خوردن این نتیجه بود هر چند اشتباهات سنگربان این تیم در دریافت دو مورد از گل ها علیرغم چند واکنش خوب دردقایقی از بازی بی تاثیر نبود.

شاگردان منصوریان هر چند می توانستند با هوشمندی هر سه امتیاز این دیدار حساس خانگی را به حساب خود واریز کنند و در کورس رقابت برای کسب سهمیه آسیایی وضعیت خود را بهبود ببخشند اما در نهایت متحمل چهارمین باخت متوالی خود شدند و در جدول رده بندی رقابت ها ۳۷ امتیازی ماندند و با یک پله سقوط در رده نهم جدول قرار گرفتند. تا در دو هفته باقی مانده شانس کمتری برای چهارم شدن و کسب سهمیه داشته باشند.

آلومینیوم سازان در هفته بیست و نهم در تهران میهمان سایپا خواهند بود، دیداری که نتیجه آن برای هر دو تیم و به خصوص تیم سایپا برای فرار از سقوط بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/