آئین رونمایی از کتاب ماکه رفتیم شهید مرتضي كارچاني در اراک

آئین رونمایی از کتاب \" ماکه رفتیم\" برگرفته از زندگينامه شهید \"مرتضی کارچانی\" با حضور خانواده اين شهيد والامقام و جمعي از مسئولان انتظامي استان برگزار شد.
کد خبر: ۸۸۵۸۶ تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۸

به گزارش دیار آفتاب؛مراسم رونمايي از كتاب "ما كه رفتيم" برگرفته از زندگينامه شهيد "مرتضي كارچاني"  كه با حضور جانشين فرمانده انتظامي استان،‌ روساي عقيدتي سياسي و حفاظت اطلاعات، معاون هماهنگ كننده و خانواده شهيد كارچاني در سالن همايش هاي پليس راهنمايي و رانندگي استان مركزي برگزار شد.

گفتني است شهید" مرتضی کارچانی" در بیست و دومین روز دیماه سال 1372 در شهر کارچان از توابع اراک در خانواده ای مذهبی، ساده و زحمتکش دیده به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را در زادگاهش سپری کرد.

شهید معزز در رشته رزمی کاراته فعالیت می کرد و موفق به اخذ کمربند مشکی و دان یک در سبک شی کان شده بود.

 به دلیل علاقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای خدمت به کشور عزیز اسلامی در بهمن ماه سال 1392 به دانشگاه علوم انتظامی امین وارد و پس از فراغت از تحصیل در بهمن ماه سال 1395 و جهت کمک به نظم و امنیت مرزهای شرقی به استان سیستان و بلوچستان اعزامشد.

به دلیل شایستگی، لیاقت و شجاعت  این افسر دلاور و رشید ناجا به عنوان مسئول مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران انتخاب و در طول خدمت در آن یگان رشادت ها و ایثارگری های فراوانی در راه مبارزه با سوداگران مرگ از خود نشان داد و در نهایت در مورخه 16/07/1397حین درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر مورد اصابت گلوله واقع و به درجه عظمای شهادت نائل و به مولا و مقتدایش سیدالشهدا پیوست و در آرامگاه ابدی خود در زادگاهش آرام گرفت.

انتهای پیام