از صدور حکم شهر اراک چه خبر؟

استاندار مرکزی گفت: در آخرین پیگیری که در خصوص صدور حکم شهردار اراک داشته‌ایم قرار شد این مشکل نظارتی به‌سرعت برطرف شود و آنچه موردنظر استانداری مرکزی است این است که حکم شهردار اراک هر چه زودتر صادر شود.
کد خبر: ۸۸۵۲۴ تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جمع خبرنگاران درباره علت اداره شهر اراک با سرپرست و عدم صدور حکم شهرداری برای بیاتیان سرپرست فعلی شهرداری اراک، گفت: ازنظر استانداری مرکزی، بیاتیان شهردار اراک است و وظایفش را به‌خوبی انجام می‌دهد و رضایتی نسبی را کسب کرده است.

وی افزود: استانداری مرکزی با نظارتی که بر این دستگاه دارد، شاهدیم که شهرداری اراک با تمام توان سعی در رضایت شهروندان اراک دارد. همچنین شاهدیم که پروژه‌های بزرگ زیربنایی هم جان تازه‌ای گرفته‌اند.

آقازاده تصریح کرد: علت اینکه بیاتیان تا به حال موفق به دریافت حکمش نشده است، به دلیل برخی مسائل در بیرون استان است. وزیر کشور و دستگاه‌های نظارتی ملی هم در جریان این موضوع هستند و ما امیدواریم این مشکل هر چه زودتر برطرف شود.

استاندار مرکزی گفت: در آخرین پیگیری که داشتیم قرار شد این مشکل نظارتی به‌سرعت برطرف شود و آنچه موردنظر استانداری مرکزی است این است که حکم شهردار اراک هر چه زودتر صادر شود.

وی افزود: همان‌طور که مطلعید قانون صراحتاً بیان می‌کند که اداره شهرداری تا ۳ ماه می‌تواند بر عهده سرپرست باشد و پس‌ازآن باید کسی به‌عنوان شهردار مسئولیت بگیرد ولی این موضوع در مورد آقای بیاتیان بیش از ۳ ماه شده است. لذا توافق کردیم با توجه به تغییر شهردار اراک در بحبوحه انتخابات، این زمان تا ۳ ماه دیگر تمدید شود.

آقازاده گفت: لذا بیاتیان ازنظر استانداری مرکزی تا پایان این دوره شورا شهردار اراک به‌عنوان سرپرست فعالیت خواهد داشت و باید کارش را باقدرت ادامه دهد. در ادامه هم اگر شورای جدید به این نتیجه رسید که ایشان می‌تواند شهردار اراک شود، این قول را گرفته‌ام که بتوانیم مشکلات را در تهران حل کرده و پاسخ استعلامات وی مثبت شود که اگر شورای ششم شهر اراک به این نتیجه برای شهردار ماندن ایشان رسید، ایشان بتواند به‌عنوان شهردار کار خود را ادامه دهد.

انتهای پیام/