با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛

مراسم دعای عرفه در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با تأکید بر برگزاری دعای عرفه در استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در فضایی باز، گفت: طبق آخرین مصوبه جلسه استانی ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی نماز عید قربان و دعای عرفه با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و در فضایی باز در استان مرکزی برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۸۸۴۵۱ تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸

حجت الاسلام مهدی عباسی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری برنامه های عید قربان و غدیر گفت: با توجه به آخرین وضعیت استان مرکزی از نظر بیماری کرونا که اکثر شهرستان ها در شرایط نارنجی قرار گرفته و بر طبق موافقت کلی ستاد مقابله با کرونای استان برنامه های عید سعید قربان در سطح استان مرکزی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی افزود: برنامه های عید قربان تا غدیر همچون سنوات گذشته با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد کرونا در فضای باز با مشارکت دستگاه های دیگر برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: امسال تا این لحظه ممنوعیت برگزاری مراسمات دعای عرفه و نماز عید را نداریم و ستاد کرونا تا این لحظه مخالفتی نداشته ولی رعایت فاصله اجتماعی یک اصل مهم است.

وی بیان کرد: در هفته جاری برنامه های جشن مردمی در مساجد و هیئت های مذهبی برگزار خواهد شد و دعای عرفه در سراسر استان برگزار خواهد شد و هم استانی های عزیز می توانند از این برنامه ارزشمند بهره کافی ببرند.

عباسی خاطر نشان کرد: مسئولین و خادمین هیئت ها و مساجد باید برای برگزاری دعای عرفه که یکی از برنامه های مهم معنوی در این ایام محسوب می شوند تدبیر داشته باشند و خوشبختانه هیئت های مذهبی در این مدت کرونایی نشان داده اند به پروتکل های بهداشتی کاملا مقید هستند و قطعا در برنامه های جاری این مسئله رعایت خواهد شد.

انتهای پیام/