کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
کد خبر: 88312
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
مسئول بسیج اصناف سپاه روح الله استان مرکزی:

اصناف خط مقدم تحقق شعار سال هستند/نقش آفرینی 7 گروه جهادی تخصصی در بسیج اصناف

فراهانی گفت: اصناف و کسبه به عنوان خط مقدم تحقق شعار سال نقشی کلیدی و اساسی ایفا میکنند و بسیج اصناف برای به میدان آوردن همه ظرفیت ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد فراهانی مسئول بسیج اصناف سپاه روح الله استان مرکزی در حاشیه نشست هیئت اندیشه ورز بسیج اصناف استان مرکزی گفت: یکی از مهمترین ماموریت های بسیج اصناف تلاش برای تحقق شعار محوری و کلیدی سال و عملیاتی نمودن واقعی رونق تولید، پشتیبانی و رفع موانع است که بسیج اصناف همچون سایر اقشار بسیج در این راستا نقش آفرینی میکند.

وی افزود: اصناف و کسبه به عنوان خط مقدم تحقق شعار سال نقشی کلیدی و اساسی ایفا میکنند و بسیج اصناف برای به میدان آوردن همه ظرفیت ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: یکی از لازمه های تحقق شعار سال تلاش و همت جهادی است و باید جهاد اقتصادی به معنای واقعی رقم بخورد.

وی با بیان اینکه نقش اصناف و بازاریان در مقابله با شیوع بیماری کرونا همواره چشمگیر بوده،گفت:اصناف علاوه بر تعامل و همکاری با ستاد مقابله با کرونا در اقدامات مومنانه نقش مهمی داشته اند.

فراهانی افزود: بسیج اصناف در طی این سال ها به پشتوانه هیئت اندیشه ورز و مجاهدت های بسیجیان دلاور همواره برای رفع بحران ها طرح های مهمی اجرا کرده که یکی از آنها طرح کاسبان امین بود که برکات فراوانی برای تامین کالاهای اساسی داشت.

وی اظهار کرد: طرح همیاران بازرسی از دیگر طرح های بسیج اصناف برای کنترل و نظارت بر بازار است که بیش از ۱۵ بازرس در سطح استان در قالب این طرح خدمت رسانی می کند.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: علیرغم ایجاد مشکلاتی برای اصناف در طی شرایط بیماری کرونا خیرین و کاسبان با هدایت بسیج اصناف در اقدامات خداپسندانه همچون نهضت کمک مومنانه برای کاهش آسیب های بیماری کرونا نقش داشته اند و در قالب بسته های معیشتی، بهداشتی و غذایی خانواده های آسیب دیده را حمایت کرده اند.

وی ادامه داد: در بسیج اصناف استان مرکزی بیش از ۷ گروه جهادی تخصصی سازماندهی شده اند که خدمات تخصی به ولی نعمتان ارائه می دهند و عمده فعالیت انها در مناطق محروم و کم برخوردار است.

فراهانی اضافه کرد: سال گذشته بسیج اصناف در یک اقدام ابتکاری با راه اندازی اردوهای جهادی تخصصی در مناطق محروم خدمات قابل توجهی به ولی نعمتان ارائه کرد که در سالجاری نیز با قوت ادامه دارد.

وی گفت: در سالجاری به فضل الهی رویکرد گروه های جهادی در سه حوزه خدمات رسانی تخصصی، سازندگی و اشتغال زایی انجام خواهد شد و برای ایجاد اشتغال با توجه به تخصص محور بودن گروه های جهادی توانمند سازی، مهارت آموزی و مهارت افزایی نیز دنبال می شود.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح الله استان مرکزی افزود: همچنین ۲ گروه جهادی برای محرومیت زدایی در حوزه عمرانی سازماندهی شده که در این ایام با کمک مرکز نیکوکاری اصناف برای ساخت دو واحد مسکونی نیازمندان در روستای مرزیجران اراک تلاش می شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات مهم گروه های جهادی اصناف با کمک اتاق اصناف و سایر دستگاه های دیگر راه اندازی پایگاه اورژانس اصناف است که به مناسبت روز اصناف کلنگ آن زده شده و امیدواریم با مشارکت بیشتر خیرین و تعامل دستگاه ها در سریع ترین فرصت به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار