تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی اصحاب رسانه در تحقق جهاد تبیین وظیفه سنگینی بر عهده دارند 10 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خنداب پرداخت شد ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند بزرگ‌ترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا علیه جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است رسانه‌ها محور شکوفایی و توسعه کشور قلمداد می‌شوند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
کد خبر: 88143
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

قطعی برق نتیجه تعهدات دولت در معاهده پاریس است/ضرورت ورود به ترک فعل مدیران/چرا برق ولنجک قطع نمی‌شود؟

سلیمی وضعیت مدیریتی فاجعه‌آمیز دولت آقای روحانی را نتیجه برجام و معاهدات بین‌المللی خواند و گفت: برجام و معاهدات بین‌المللی کشور را به اینجا رسیده و این قطعی برق نتیجه معاهده پاریس است چراکه دولت در آن معاهده تعهداتی پذیرفت و نیروگاه‌ها را توسعه نداده اند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیحان و محلات و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به نبود برنامه در قطعی برق و ایجاد نارضایتی مردم گفت: متأسفانه دولت تدبیر و امید در طی هشت سال گذشته هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در حوزه برق انجام نداد و آقای روحانی در این مدت مشغول برجام بود و در قرنطینه، اطلاعی از وضعیت کشور نداشت.

وی افزود: آقای روحانی در طی این هشت سال تنها با رنگ کردن مو و اودکلن زدن کشور را به اینجا رساند و کشور را سوئیسی تحویل گرفت و آفریقایی تحویل داد

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس اظهار کرد: کلید آقای روحانی یک‌طرفه بود و تنها درب‌ها را قفل کرد و ثمره کلید دولت تدبیر و امید وضعیت امروز کشور است و شخص آقای روحانی امروز باید پاسخگوی این وضعیت باشد چراکه ایشان رئیس‌جمهور بوده است.

وی بیان کرد: بلایی که دولت تدبیر و امید و شخص آقای روحانی در طی این هشت سال بر سر کشور آورده به‌راحتی اصلاح نخواهد شد و جبران این وضعیت بیش از ۴ سال زمان‌بر خواهد بود و قطعاً نمی‌توان در یک سال بسیاری از مشکلات را حل کرد.

سلیمی با اشاره به ترک فعل برخی از مدیران گفت: ورود به مسئله ترک فعل در شرایط فعلی بسیاری از مدیران دولت تدبیر و امید یک ضرورت است و مجلس هم قطعاً این مسئله را رها نخواهد کرد و پیگیر است.

وی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید درنهایت بی‌عرضگی کشور را مدیریت می‌کند، گفت: دولت حداقل عرضه ارائه یک جدول خاموشی هم ندارند و آن‌قدر در طی این چند روز خاموشی‌ها زیاد بوده که دولت باید جدول روشنایی بدهد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس افزود: کارخانجات، اصناف و مجموعه‌های تولید در طی این چند روز آسیب‌های زیادی دیدند و در برخی از مواقع وضعیت فاجعه‌بار است و روز گذشته در یک مرغداری شاهد یک وضعیت بسیار خطرناک و تلفات بسیار سنگینی به آن واردشده و سؤال اینجاست آقای روحانی و آقای ویر نیرو چه کسی باید ضررهای واردشده را جبران کند و پاسخگوی این شرایط است؟

وی ادامه داد: متأسفانه دولت تنها به فکر دلسوزی برای اقوام و خویشاوندان خود در خارج از کشور هستند و به فکر مردم در داخل کشور نیستند.

سلیمی وضعیت مدیریتی فاجعه‌آمیز دولت آقای روحانی را نتیجه برجام و معاهدات بین‌المللی خواند و گفت: برجام و معاهدات بین‌المللی کشور را به اینجا رسیده و این قطعی برق نتیجه معاهده پاریس است چراکه دولت در آن معاهده تعهداتی پذیرفت و نیروگاه‌ها را توسعه ندادند.

وی افزود: وقتی دلسوزان نسبت به معاهدات بین‌المللی هشدار می‌دهند و دولت بی‌توجه است این مشکلات برای مردم ایجاد می‌شود.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس اضافه کرد: متأسفانه دولت به حدی شیفته غرب است و قبله عالم آنها غرب است که درک صحیحی نسبت به مشکلات مردم در داخل کشور ندارند و این مصیبت بزرگی است که دولت بر مردم و کشور تحمیل کرده چراکه مردم قطعی برق و آب نداشتند و این مشکلات براثر بی‌تدبیری‌های دولت تدبیر و امید ایجادشده است.

وی ادامه داد: جالب اینجاست که آقای روحانی می‌گوید ما آب و برق را قطع نکردیم و برق را رایگان به مردم ارائه می‌دهیم و این نشان‌دهنده این است که گویا آقای روحانی در داخل کشور زندگی نمی‌کند و خبری از مشکلات مردم ندارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: ولنجک که منزل آقای روحانی و بسیاری از وزرای دولت است برق قطع نمی شود و ای کاش وزارت نیرو همانگونه که برق دیگر مردم را قطع می کند برق منزل آقای روحانی و وزرا را نیز قطع کنند که می فهمیدند قطعی برق هم در کشور وجود دارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار