کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
کد خبر: 87962
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب:

کاهش تولید برق و افزایش لجام گسیخته مصرف، خاموشی های بیشتری را در پی دارد/ ایرالکو، همکاری مناسبی برای کاهش مصرف نمی کند

اله داد مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: با توجه به کاهش آب پشت سد ها و به تبع آن کاهش تولید برق و همچنین افزایش لجام گسیخته بار مصرفی در سراسر استان، قطعا شاهد قطعی برق بیشتری در تمام استان، از جمله واحد های صنعتی و مناطق شهری و مسکونی خواهیم بود.

اله داد مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص بازگشت جدول خاموشی مناطق شهری سراسر استان مرکزی پس از حدود یک ماه، گفت: این مشکل با توجه به کاهش آب پشت سد ها و به تبع آن کاهش تولید برق و همچنین افزایش لجام گسیخته بار مصرفی در سراسر استان رخ داده است.

وی با اشاره به دویست مشترکی که ژنراتور برق دارند، افزود: این مشترکین در زمان های پیک مصرف برق، با دریافت گازوئیل سهمیه ای، ژنراتور های خود را وارد مدار کرده و علاوه بر تامین نیاز خود، به شبکه توزیع برق هم کمک می کنند و بار مصرفی خود را از روی شبکه بر می دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در پاسخ به این سوال که آیا پس از سفر یک روزه دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و قائم مقام رئیس ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، از سهمیه قطعی برق واحد های تولیدی استان کاسته شد یا نه، گفت: وضعیت آنقدر بحرانی است که سخن یک مقام مسئول تاثیری در افزایش یا کاهش سهمیه قطعی برق واحد های تولیدی ندارد. چرا که نمی توان در این شرایط، استثنائی برای یک یا دو واحد تولیدی قائل شد و از طرفی سهمیه برق استان هم آنقدر نیست که بتوان برق تمام واحد های تولیدی را تامین کرد.

اله داد در پاسخ به این سوال که آیا پس از جلسه کارگروه گذر از پیک مصرف در تاریخ 2 تیرماه و دستور استاندار مبنی بر کاهش برق واحد های صنعتی همچون شرکت ایرالکو و قطع برق صنایعی که هیچگونه همکاری در کاهش مصرف ندارند، اقدامی صورت گرفت یا خیر، گفت: در آن جلسه استاندار تکلیف کرد که علاوه بر 30 مگاوات قبلی، 30 مگاوات دیگر از میزان مصرف برق شرکت ایرالکو کاهش یابد و در ادامه 20 مگاوات دیگر نیز کاهش یابد که این مهم تا به حال به صورت کامل رخ نداده و تا به امروز این شرکت تنها 50مگاوات کاهش مصرف داشته است ولی باید این روند تا حدود 80 مگاوات کاهش مصرف، ادامه داشته باشد. همچنین شرکت های دیگر که ملزم به قطع یا کاهش مصرف بودند از ایرالکو همکاری بهتری داشتند.

وی با بیان اینکه قطعی برق تا پایان تابستان روز به روز بیشتر می شود، افزود: علت آن ارزان بودن بیش از حد برق در کشور است. این ارزان بودن باعث شده تا مردم این انرژی را بیش از اندازه مصرف کنند و برخی دیگر نیز از این ارزان بودن سوء استفاده کرده و با وارد مدار کردن هزاران ماینر، فشار بر شبکه توزیع برق را مضاعف کنند. لذا اگر مردم همکاری نکنند ممکن است به جایی برسیم که نیاز باشد در روزهای غیر گرم سال هم برق را جیره بندی کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار