کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
کد خبر: 87795
تاریخ انتشار: ۰۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
با پیگیری های مستمر دیارآفتاب؛

سنجشگر ذرات معلق در ایستگاه های پایش هوای »شریعتی و مخابرات» در مدار قرار گرفت/ هوای اراک هم اکنون «ناسالم» است

سرانجام پیش از ظهر امروز پس از چندین روز عدم نمایش اطلاعات مربوط به آلایندگی ذرات معلق در سامانه پایش کیفی هوای اراک سنجشگر این آلاینده در دو ایستگاه مهم شریعتی و مخابرات که در محدوده مرکزی شهر اراک استقرار دارند در مدار قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ طی روزهای اخیر علیرغم آلودگی هوای اراک اما سنجشگر میزان آلایندگی ذرات معلق به عنوان یکی از اصلی ترین آلاینده های مسئول در آلودگی هوای این کلانشهر از دسترس خارج شده بود که در همین راستا «پایگاه خبری دیارآفتاب» با توجه به اهمیت موضوع این مسئله را بصورت مستمر طی سلسله گزارش ها، گفتگو با کارشناسان و مطالبه از مسئولین امر مورد پیگیری قرار داد.

در نتیجه سرانجام پیش از ظهر امروز پس از چندین روز عدم نمایش اطلاعات مربوط به آلایندگی ذرات معلق در سامانه پایش کیفی هوای اراک سنجشگر این آلاینده در دو ایستگاه مهم شریعتی و مخابرات که در محدوده مرکزی شهر اراک استقرار دارند در مدار قرار گرفت.

هم اکنون براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت 12ظهر روز دوشنبه 7 تیرماه با شاخص 133 در شرایط «ناسالم برای گروه های حساس» قرار گرفته است.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است، این در حالی است که اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور است و بر اساس آمارهای موجود در سال ۹۹ بیش از ۵۰ روز ناسالم را به ثبت رسانده است، هر چند در سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز شهر اراک بیش از 30 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌ و البته در اغلب روزها شرایط ناسالم لحظه ای را تجربه کرده است.

در این شرایط اما به عنوان ابتدایی ترین اقدام کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک کماکان بیش از 4 ماه است که نشستی در ارتباط با وضعیت آلوده هوای شهر نداشته است کما اینکه اطلاع رسانی دقیقی نیز از شرایط صورت نگرفته است و این در حالی است که آمار تعداد روزهای آلوده اراک در سه ماهه نخست سال جاری زنگ خطر رکورد شکنی تعداد روزهای ناسالم اراک در سال 1400 را به صدا درآورده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار