اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵
کد خبر: 87790
تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛

هدف مجلس از طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی تقویت پیامرسان های داخلی است/ دنبال مسدودسازی نیستیم/ عده ای از حاشیه سازی منفعت می برند

سلیمی گفت: هدف مجلس از طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» تقویت پیامرسان های داخلی است و مسائلی که برخی رسانه ها به آن دامن می زنند حاشیه سازی های بیهوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ چند روزی است که مجلس بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» را در دستور کار قرار داده است. این طرح که توسط کمیسیون فرهنگی مجلس به صحن علنی آمده، با انتقاد های گسترده ای از سوی کاربران و برخی رسانه ها مواجه شده و برخی این طرح را معادل نابودی شبکه های اجتماعی غیربومی در کشور می دانند.

برای اطلاع بیشتر از این طرح با حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس گفتگو کردیم.

وی با بیان اینکه هدف مجلس از این طرح، صرفا تقویت پیامرسان های داخلی است، گفت: مسائلی که برخی رسانه های داخلی و خارجی به آن دامن می زنند حاشیه سازی های بیهوده است.

سلیمی تصریح کرد: اشکال تقویت پیامرسان های داخلی چیست که برخی به دنبال فضاسازی علیه مجلس هستند. مجلس به هیچ عنوان به دنبال مسدودسازی پیامرسان های خارجی نیست.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: البته این را هم باید در نظر گرفت که این طرح را تعدادی از نمایندگان پیشنهاد دادند و این رویه همواره وجود داشته که در کمیسیون ها، کارگروه ها، کمیته ها طرح های پیشنهاد می شود که تا به تصویب رسیدن تغییرات زیادی می کند. لذا این طرح نهایی مجلس نیست.

وی با بیان اینکه برخی صرفا به دنبال حاشیه ساختن برای مجلس هستند، گفت: عده ای از دروغ پردازی منفعت بردند و حالا هم به دنبال حاشیه ساختن برای مجلس انقلابی هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار