حامیان روحانی در تلاش برای سیاه‌نمایی و تخریب دولت سیزدهم/ پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه با اخبار غیر رسمی برنامه‌ریزی تحویل 8 میلیون دُز واکسن «پاستوکووک»/ امکان تشخیص ۲۵۰ هزار آزمایش روزانه کرونا خانه‌دار شدن با 15 میلیون تومان در گرو همکاری شبکه بانکی/ آیا تسهیلات بانکی صرف رونق اقتصاد می‌شود‌ تاخیر در صدور روادید برای ورزشکاران/ کارشکنی یا ضعف روابط بین الملل فدراسیون‌ها؟ سوخت رسانی در تعدادی از جایگاه استان مرکزی برقرار شد/سهمیه سوخت در کارت‌های شهروندان محفوظ است حمله سایبری پمپ بنزین ها در سایه کم کاری در راه اندازی شبکه اطلاعات ملی بازگشت تدریجی عرضه سوخت در جایگاه‌ها به روال عادی/ مشکل جایگاه‌های سوخت در اسرع وقت حل می شود امکان رفع فیلتر توئیتر و تلگرام با اجرای طرح حمایت از کاربران/ نقاط قوت نسخه جدید طرح صیانت چیست؟ حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها/ اطلاعات تکمیلی پس از جمع‌بندی نهایی منتشر می‌شود شروع خوب سریال جدید شبکه سه/ «سرجوخه» درباره کدام سلبریتی‌ها افشاگری می‌کند؟
چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۶
کد خبر: 87740
تاریخ انتشار: ۰۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیحان در محلس شورای اسلامی:

اختصاص ۳۲هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور حمایت از تولید و اشتغال کشور در بودجه 1400

کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیحان در محلس شورای اسلامی تأکید کرد: در بودجه ۱۴۰۰ دغدغه های رهبری، بحث اصلاح بودجه ۱۴۰۰ مدنظر ویژه قرار گرفته و در خصوص حمایت از تولید و اشتغال در کشور نیز رقم ۳۲هزار میلیارد تومانی پیش بینی شد.

به گزارش دیار آفتاب؛علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیحان در محلس شورای اسلامی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به مزایای بودجه سال 1400 گفت: حمایت از حقوق سربازان به یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان و اختصاص هزینه برای غذا و لباس آنها، همسان سازی حقوق بازنشستگان و پیش بینی ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری سهام به این مهم، عدم افزایش تعرفه اینترنت در سال جاری، اختصاص ۲۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تصمینی گندم از اقدامات خوب در بودجه ۱۴۰۰ بوده است‌.

وی افزود: حمایت از ازدواج جوانان با افزایش وام ازدواج، اعتبار ویژه برای راه روستایی و آب شرب، رایگان شدن هزینه مصرفی آب و برق و گاز برای مشترکبن کم مصرف نیز از دیگر اقدامات ویژه در این مهم بوده است.

کریمی با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ به نسبت سالهای گذشته بودجه ای مطلوب بوده،گفت:بودجه امتیازات ویژه دارد و حابجایی دولت نباید باعث شود فرآیند توزیع اعتبارات ۱۴۰۰ با مشکل مواجه شود‌.

وی با بیان اینکه رقم بودجه عمومی ۱۴۰۰ دولت از ۸۴۰ هزار میلیارد تومان به یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان افزایش یافته،گفت:این میزان افزایش به دلیل بحث شفاف سازی بودجه بوده است. در بودجه  سال جاری میزان اعتبار شرکت های دولتی رشد چندانی نداشته و این افزایش اعتبار مربوط به بودجه عمومی دولت بوده است‌.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیحان در محلس شورای اسلامی تأکید کرد: در بودجه ۱۴۰۰  دغدغه های رهبری، بحث اصلاح بودجه ۱۴۰۰ مدنظر ویژه قرار گرفته و در خصوص حمایت از تولید و اشتغال در کشور نیز رقم ۳۲هزار میلیارد تومانی پیش بینی شد.

وی با اشاره به اینکه برای رفع محرومیت زدایی در ردیف بودجه‌ای جدید ۱۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده،گفت:سهم استان مرکزی ۳۴۲میلیارد تومان است که این رقم به استان تخصیص و در شهرستانها توزیع شده است.

کریمی با اشاره به چالش ارز 4200 تومانی بیان کرد: امسال چالش های زیادی در خصوص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰ وجود داشت که این رقم محدود شد بطوریکه ۵ و نیم میلیون دلار برای کالاهای اساسی و ۲ و نیم میلیون دلار نیز برای تامین دارو اختصاص یافت‌.

وی خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه، معافیت مالیاتی تا سقف ۴ میلیون تومان برای این جامعه هدف پیش بینی و همچنین تصمیم بر این شد که حداقل حقوق کارمندان پیمانی و رسمی دولت به ۳.۵ میلیون تومان برسد.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار