جام جهانی فوتبال هر ۲ سال یک بار/ پیرمرد فرانسوی نقش اول بازی فیفا وضعیت تولید واکسن های برکت و پاستور/خبر خوش برای ۲ تا ۱۸ ساله ها وحدت؛ مهمترین نقطه هراس دشمنان از جامعه اسلامی/ سیستان و بلوچستان سمبل وحدت و اتحاد در کشور اظهارات طارمی بعد از درخشش مقابل میلان و پیروزی ارزشمند پورتو مشکلات دنیای اسلام تحمیلی و خواست قدرت‌های ضد اسلام است/ استقبال از مذاکرات میان ایران و عربستان کشف ۴۰۰ کیلوگرم تریاک در دلیجان «پرونده بنزینی» زنگنه و ابتکار به قوه قضائیه ارسال شد رویکرد برگزاری جشنواره مالک اشتر الگوسازی و تربیت الگو است جهاد علمی مهمترین ماموریت بسیج در گام دوم انقلاب است پیوند کلیه حیوان به انسان برای نخستین بار در جهان
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
کد خبر: 87735
تاریخ انتشار: ۰۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس :

برخی از طرح‌های نیمه تمام استان در حال تبدیل شدن به ابنیه‌ی تاریخی هستند

آصفری با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام در سطح استان بیان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در استان مرکزی باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد زیرا برخی از طرح‌ها در حال تبدیل شدن به ابنیه‌های تاریخی و یا ثبت تاریخی هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به حماسه مردم در انتخابات 28 خرداد گفت: تلاش های زیادی از سوی دشمنان صورت کرفت که مردم در انتخابات شرکت نکنند اما با توجه به مشکلات افتصادی و معیشتی موجود مردم حضور خوبی داشتند و امیدواریم دولت منتخب با کمک همه جانبه دستگاه ها بتواند دغدغه های مردم را حل کند.

وی با اشاره به طرح های اولویت دار در سطح استان گفت: امروز مسیر راه آهن اراک تا قم حدود ۴ ساعت زمان میبرد اما از تهران تا قم ۴۵ دقیقه طول میکشد که نیاز است در این خصوص راه آهن اراک- قم در اسرع وقت دوخطه شود که این مهم در جهت کمک به سرمابه گذاران نیز اثر خواهد داشت.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از پیمانکاران داخلی افزود: در خصوص انتخاب پیمانکار انتظار می‌رود دستگاه ها تا حد امکان از پیمانکاران داخلی استفاده کنند چراکه به اندازه کافی پیمانکار با ظرفیت و توانمندی در استان وجود دارد و نیاز نیست از خارج استان استفاده شود.

 وی بیان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال پروژه‌های استان مرکزی با سایر استان‌ها و هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های مشترک در داخل استان مرکزی است که نیاز است برای تخصیص صد درصدی آنها تلاش جدی شود و این برای همه مدیران یک ضرورت است.

آصفری با اشاره به اینکه اگر استان در بحث بودجه به سهم قائل شده در قانون و مبلغ ۹۲۷ میلیارد تومانی اکتفا کند اتفاقات خوبی رقم نمی خورد، گفت: زمانی یک مدیریت در مجموعه کاری خود موفق و‌ خوب است که بتواند سهم بیشتری از اعتبارات را جذب و پروژه های بیشتری را اجرا کند.

وی تأکید کرد: ردیف‌های خوبی در بودجه از جمله اعتبارات پروژه‌های مشترک دیده شده که نیاز است مدیران مربوطه با جدیت وارد شوند و سهم خوبی را برای استان جذب کنند و قطعا این مدیران تشویق خواهند شد.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام در سطح استان بیان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در استان مرکزی باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد زیرا برخی از طرح‌ها در حال تبدیل شدن به ابنیه‌های تاریخی و یا ثبت تاریخی هستند.

وی در این خصوص ادامه داد: راه‌آهن ۲ خطه اراک - قم، بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی اراک، پل سنجان با حجم تردد روزانه بیش از ۵۰ هزار خودرو، مسیر درمن دائن از مسیر خار پهلو، مسیر وفس آقچه قلعه و چندین سالن ورزشی روستایی از جمله مهمترین طرح‌های نیمه تمام در استان مرکزی است که باید هرچه زودتر به اتمام برسد.

آصفری با بیان اینکه در بحث محرومیت‌زدایی اعتبارات خوبی لحاظ شده که نیاز است تلاش ویژ‌ه‌ای در این خصوص صورت گیرد ،گفت: از این محل مشکل آب ۴۶ روستای شمال اراک، خنداب و کمیجان رفع شود چراکه روستاهای زیادی امروز با مشکل آب مواجه هستند.

وی خاطر نشان کرد: کار مطالعاتی فاضلاب کمیجان - میلاجرد به اتمام رسیده و برای اجرا نیازمند تامین اعتبار است.مطالعه فاضلاب خنداب و لایروبی قنوات و تامین اعتبار لازم برای آنتن‌دهی روستاهای باقی مانده نیز از دیگر ضروریات است.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار