جام جهانی فوتبال هر ۲ سال یک بار/ پیرمرد فرانسوی نقش اول بازی فیفا وضعیت تولید واکسن های برکت و پاستور/خبر خوش برای ۲ تا ۱۸ ساله ها وحدت؛ مهمترین نقطه هراس دشمنان از جامعه اسلامی/ سیستان و بلوچستان سمبل وحدت و اتحاد در کشور اظهارات طارمی بعد از درخشش مقابل میلان و پیروزی ارزشمند پورتو مشکلات دنیای اسلام تحمیلی و خواست قدرت‌های ضد اسلام است/ استقبال از مذاکرات میان ایران و عربستان کشف ۴۰۰ کیلوگرم تریاک در دلیجان «پرونده بنزینی» زنگنه و ابتکار به قوه قضائیه ارسال شد رویکرد برگزاری جشنواره مالک اشتر الگوسازی و تربیت الگو است جهاد علمی مهمترین ماموریت بسیج در گام دوم انقلاب است پیوند کلیه حیوان به انسان برای نخستین بار در جهان
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۷
کد خبر: 87590
تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
منتخب مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس یازدهم:

پیگیری مطالبات مردم در حوزه اتمام طرح های عمرانی، رفع مشکلات بهداشت و درمان و اشتغال در اولویت قرار دارد

بیاتی ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات 28 خردادماه، اتمام طرح های عمرانی، رفع مشکلات بهداشت و درمان و اشتغال را از جمله مهمترین مشکلات هر سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان دانست و گفت: می توان در کنار حمایت دولت و همکاری بخش خصوصی، اشتغال را تقویت و مشاغل جدیدی را ایجاد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ ولی الله بیاتی منتخب مردم در مجلس یازدهم در گفتگو با ندای تفرش ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات 28 خردادماه، اشتغال را از جمله مهمترین مشکلات هر سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان دانست و گفت: می توان در کنار حمایت دولت و همکاری بخش خصوصی، اشتغال را تقویت و مشاغل جدیدی را ایجاد کرد.

بیاتی اظهار کرد: وجود ظرفیت های متعدد در هر سه شهرستان، زمینه های لازم را برای راه اندازی کارگاه های زودبازده، تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی، احداث گلخانه و... فراهم کرده است. بخشی از مشکلات مربوط به اشتغال را می توان با هم اندیشی و همفکری با بزرگان و معتمدین هر سه منطقه پیگیری کرد.

وی پیگیری در جهت اتمام طرحهای عمرانی نیمه تمام را از جمله برنامه هایش عنوان و اضافه کرد: در کنار پیگیری اتمام طرحهای عمرانی، مشکلات بهداشت و درمان در هر سه شهرستان مشهود است که منجر به ایجاد مشکلات برای مردم شده است که نیاز به پیگیری دارد.

 نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس، قانون گذاری و نظارت بر روند اجرای قانون را مهمترین وظیفه نمایندگان مجلس دانست و بیان کرد: یک نماینده باید قانونگذار خوب و اصلاح کننده قانون باشد و با ارائه طرحهای خوب در مجلس بتواند مسائل کشور را پیگیری و مرتفع کند.

 بیاتی در خصوص طرحهایش در مجلس شورای اسلامی به منظور کاهش مشکلات جمعیتی هر سه شهرستان، گفت: جلوگیری از مهاجرت و بازگرداندن افراد مهاجرت کرده، می تواند مشکلات ناشی از کمبود جمعیت را برطرف کند. گسترش طرح تفصیلی و افزایش محدوه در هر شهرستان، ایجاد زمینه های احداث منازل ارزان قیمت و رفع مشکلات اشتغال می تواند رشد جمعیت را به همراه داشته باشد.

وی در خصوص طرحهایش در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکلات دانشگاههای آزاد و پیام نور در هر سه شهرستان بیان کرد: در سال‌های گذشته تعداد دانشجو در دانشگاههای آزاد به نحو چشمگیری کاهش یافته است. در صورتی که رشته های دانشگاههای آزاد، کاربردی شوند،  می توان براساس نیازهای شهرها، دانشجو جذب کرد و پس از فارغ‌التحصیلی اشتغال را تقویت کرد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس ادامه داد: پیگیری در خصوص جلسه با ریاست دانشگاه آزاد انجام خواهد شد تا با بررسی بیشتر، بتوان راهکارهایی در جهت احیای دانشگاههای آزاد اتخاذ و موضوعات علمی و آموزشی تقویت کرد.

 بیاتی با اشاره به توسعه گردشگری شهرستان، ادامه داد: با تعریف بسته های سرمایه گذاری در بخش رودبار و خرازان و ایجاد زیرساختها، می توان از سرمایه گذاران دعوت کرد تا با جذب آنها تحولات اساسی را در راستای گردشگری انجام شود.

 وی با تاکید بر این مسئله که براساس آمایش سرزمینی هر سه شهرستان، برنامه ریزی ها انجام می شود، خاطر نشان کرد: براساس ظرفیتها، مشاغل تعریف می شوند؛ با تشکیل کارگروهها، مطالعه، مشاوره و بررسی دقیق و استفاده از نیروهای کارآمد، می توان تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کرد.

 بیاتی، بررسی و جمع بندی مشکلات روستاها، تشکیل ساختار تشکیلاتی در هر سه شهرستان، دعوت از مسئولین به منظور پیگیری و رفع مشکلات، فعال شدن مجمع نمایندگان استان مرکزی، حمایت از بانوان در مجلس و پیگیری مطالبات آنها، ایجاد پارک بانوان در هر سه شهرستان، تقویت اشتغال خانگی بانوان را از جمله برنامه های دیگرش عنوان کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار