مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸
کد خبر: 87526
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد

70 میلیارد ریال کلاهبرداری از مغازه داران با ارائه چک های مسروقه و بلا محل / 16 فقره کلاهبرداری کشف شد

مفخمی شهرستانی از شناسایی و دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای که تحت عنوان مأمور خرید شرکت ها و ادارجات و بیمارستان های دولتی،70 میلیارد ریال از مغازه داران اراکی، کمیجانی و شازندی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛سردار "حسن مفخمی شهرستانی" گفت: در روزهای اخیر با اعلام چندین مورد گزارش کلاهبرداری از مغازه داران در شهرستان های اراک، کمیجان و شازند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در تحقیقات انجام شده از مال باختگان مشخص شد که فردی تحت عنوان مأمور خرید شرکت ها، ادارجات و بیمارستان های دولتی به واحد صنفی آنان مراجعه کرده و با جلب اعتمادشان، در قبال خرید کالا به فروشندگان چک ارائه کرده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهارداشت: پس از مدتی که مغازه داران برای نقد کردن سندهای مالی خود اقدام می کنند، متوجه بی محل بودن چک ها و یا مسروقه بودن آنها می شوند.

سردار مفخمی شهرستانی افزود:در فرآیند رسیدگی به این پرونده، مشخص شد که فرد مورد نظر بیشتر طعمه های کلاهبرداری خود را از بین افراد مسن و کم سواد انتخاب می کرده و به جز اراک، در شهرستان های شازند و کمیجان نیز به این روش، کلاهبرداری های مشابه انجام داده است.

این مقام عالی انتظامی در ادامه با بیان اقدامات تخصصی و علمی پلیس در رسیدگی به این پرونده گفت: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس،فرد مورد نظر که از متهمان سابقه دار و تحت تعقیب پلیس بود، شناسایی و عملیات دستگیری او با هماهنگی دستگاه قضائی آغاز شد.

سردار مفخمی شهرستانی تصریح کرد: سرانجام این فرد کلاهبردار در عملیات مأموران انتظامی در اراک دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال داده شد.

رئیس پلیس استان مرکزی اظهار داشت: کلاهبردار مذکور دربازجویی های تخصصی و فنی کارآگاهان به بزه های انتسابی و16 فقره کلاهبرداری به مبلغ 70 میلیارد ریال ریال از شهروندان در شهرستان های اراک، کمیجان و شازند اعتراف کرده است.

سردار مفخمی شهرستانی درپایان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی، با صدور قرار قانونی روانه زندان شده است، افزود: با توجه به احتمال مشارکت دیگر افراد در این کلاهبرداری، تحقیقات میدانی این پرونده همچنان ادامه دارد و شهروندانی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است، می توانند برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره تلفن 08621826061 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار