خروج از برجام اشتباه بسیار بزرگی بود خنثی کردن تحریم‌ها اولویت اصلی دانشگاه و صنایع باشد/ توسعه پایدار با کار و تلاش شبانه‌روزی، تولید رقابتی و صادرات محور محقق می‌شود جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
کد خبر: 87524
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

رسانه‌های بین‌المللی درباره پیروزی رئیسی چه گفتند؟

پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری ایران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو با مشخص شدن نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ایران، رسانه‌های خارجی پیروزی آیت الله رئیسی را در این رقابت سیاسی در میان خبرهای اصلی خود قرار داند.

رویترز با تیتر: «قاضی رئیسی به سمت یک پیروزی قاطع در حرکت است» از پیشتازی وی در شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

روزنامه ایندیپندنت خبر پیروزی ابراهیم رئیسی را در انتخابات ریاست جمهوری ایران منتشر کرده و بخش فارسی ایندیپندنت نیز با انتشار خبر «تبریک پوتین به رئیسی» می‌نویسد: پوتین اولین رهبر خارجی است که به رئیسی تبریک گفت.

سی ان ان هم در این باره نوشت: ابراهیم رئیسی قاضی محافظه کاری که رئیس دستگاه قضا ایران است در آستانه پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.

بخش انگلیسی بی بی سی نیز، تقریباً با تیتری مشابه سی ان ان خبر پیروزی رئیسی را منتشر کرده است.

روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: رقبای اصلی رئیسی در انتخابات پیروزی رئیسی را تبریک گفتند.

این رسانه انگلیسی نوشت: با توجه به شمارش ۹۰ درصد آرا مقامات ایرانی گفته‌اند که ۲۸.۶ میلیون نفر آرای خود را به صندوق‌ها انداخته‌اند.

بازتاب پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در رسانه های جهان

دویچه وله آلمان هم نوشت: سخنگوی وزارت کشور ایران اعلام کرد که با توجه به شمارش بیشتر آرای انتخاباتی، ابراهیم رئیسی ۶۲ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

این رسانه افزود: حسن روحانی رئیس جمهور میانه روی ایران در یک نطق تلویزیونی در روز شنبه گفت جانشین او انتخاب شده است اما نامی از او نبرد.

رادیو فرانسه نیز با اشاره به پیروزی ابراهیم رئیسی با کسب اکثریت آراء نوشت: رقیبان وی ازجمله عبدالناصر همتی، قاضی زاده هاشمی، محسن رضایی و حتی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پیش از اعلام رسمی نتایج به وی تبریک گفتند.

روزنامه فایننشال تایمز هم خبر پیروزی ابراهیم رئیسی را خبر اول سایت خود قرار داد و نوشت که او توانسته به طور گسترده آرای اکثریت قاطع مردم ایران را بدست آورد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: در میان کسانی که به رئیسی رای دادند، بسیاری از آنها می‌گویند دلیل حمایت آنها از وی این است که او متعهد شده با فساد مبارزه و به قشر ضعیف جامعه کمک کند.

شبکه خبری فرانس ۲۴ هم خبر پیشتازی قاطع رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را در صدر خبرهای خود قرار داد و نوشت که ابراهیم رئیسی با فاصله زیاد نسبت به رقیبان خود، پیروز انتخابات است.

فرانس ۲۴ به نقل از جمال عرف، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور ایران گزارش داد: ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای پییشتاز در انتخابات شده است.

captcha
آخرین اخبار