خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند جوان‌سازی جمعیت، با طرح و برنامه قابل اجرا نیست/ مشوق‌های طرح جوانی جمعیت چقدر چاره‌ساز است؟ مردم را در تصمیمات اقتصادی غافلگیر نمی‌کنیم/ دنبال رفع تحریم‌ها هستیم
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
کد خبر: 87356
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
فرمانده انتظامی استان مرکزی:

4500 مأمور امنیت انتخابات در استان مرکزی را تأمین می‌کنند

مفخمی شهرستانی اظهار کرد: به تناسب حساسیت های صندوق های اخذ رأی برای هر صندوق ۳ الی ۴ نفر نیاز داریم که ۴ هزار و ۵۰۰ مأمور برای تأمین امنیت باید در نظر گرفته شود که ۲۵۰۰ نفر آنها از مأمورین انتظامی و باقی آنها از همکاران سپاه روح‌الله استفاده خواهد شد و سپاه همواره در کنار ناجا برای تأمین امنیت تعامل و خدمت‌رسانی می‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛  سردار مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: طبق آخرین آمار رسمی استانداری مرکزی ۱ هزار و ۱۹۰ صندوق اخذ رأی در استان مرکزی وجود دارد که ۸۱۷ مورد آن ثابت و ۳۷۳ مورد آن سیار است که وظیفه ناجا تأمین امنیت صندوق‌های اخذ رأی است که در کنار سایر مأموریت‌های ناجا از جمله ۱۱۰، کلانتری‌ها، راهور، جرائم جناحی و آگاهی، مواد مخدر، امنیت اقتصادی، پلیس فتا ، اطلاعات و در مجموع ۹ پلیس تخصصی ناجا، ناجا انجام وظیفه می کنند.

مفخمی شهرستانی اظهار کرد: به تناسب حساسیت های صندوق های اخذ رأی برای هر صندوق ۳ الی ۴ نفر نیاز داریم که ۴ هزار و ۵۰۰ مأمور برای تأمین امنیت باید در نظر گرفته شود که ۲۵۰۰ نفر آنها از مأمورین انتظامی و باقی آنها از همکاران سپاه روح‌الله استفاده خواهد شد و سپاه همواره در کنار ناجا برای تأمین امنیت تعامل و خدمت‌رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر تأمین امنیت و مأموریت‌های ناجا موضوع ویژه‌ای تحت عنوان رصد اطلاعاتی در دستور کار قرارگرفته و خوشبختانه یک هم‌افزایی و تعامل بسیار خوبی بین کلیه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برقرار است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: در مجموع تاکنون امنیت مطلوب و همه‌جانبه برای برگزاری انتخابات هم در حوزه مجازی و هم در حوزه حقیقی برقرار است و آمادگی کامل در این راستا داریم.

مفخمی شهرستانی بیان کرد: همچنین با تعامل دستگاه‌های متولی دیگر یک حلقه امنیتی ۷۲ ساعته برای برقراری امنیت وجود دارد و همه تلاش و توان را برای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر سلامت همه جانبه ای انتخابات پای کار خواهیم آورد.

وی با اشاره به اینکه حضور حداکثری در انتخابات یک تکلیف و وظیفه شرعی و دینی است بیان کرد: خوشبختانه با هدایت‌های مقام معظم رهبری و بصیرت مردم تابه امروز کلیه توطئه‌های دشمنان خنثی‌شده و با حضور حداکثری مردم در انتخابات راهبردهای دشمنان با شکست روبه‌رو خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تأکید بر اینکه تمرکز دشمن در حوزه عملیات روانی متمرکز در فضای مجازی است که در قالب قرارگاه کمیل برای برقراری با حضور و مشارکت دستگاه‌های متولی این مسئله رسیدگی خواهد شد افزود: بیش از ۱ و نیم میلیون موضوع در حوزه انتخابات احصاء شد که بستر عملیات روانی دشمنان بود و با همگی آنها خنثی شد.

مفخمی شهرستانی اضافه کرد: همچنین ۱۶۲ نفر از اراذل و اوباش که در تحرکات انتخاباتی فعال بودند احضار و تذکراتی گرفتند که با برخی از آنها برخورد قضائی صورت گرفت و ۲۸ مورد ویژه وارد دستور پلیس اطلاعات شد که خوشبختانه با همه آنها برخورد صورت گرفت.

وی یادآور شد: همچنین قرارگاه مالک در حوزه فضای مجازی و رسانه ای تشکیل شده که با مشارکت ادمین ها و فعالین فضای مجازی تمامی تحرکات در حال رصد است و تخلفات در حوزه ستادهای انتخاباتی با فراخوان روسای ستادهای انتخاباتی که بسیار کم بودند کاملاً رفع شدند و همراهی و تعامل بسیار خوبی بین نامزدهای شورای شهر در استان وجود دارد که مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: خوشبختانه تاکنون کلیه شهرستان‌ها از نظر امنیتی در وضعیت سفید قرار دارند و کلیه مأمورین سپاه و ناجا برای تأمین انتخابات آموزش‌دیده‌اند و ۱۰۰ درصد در آمادگی کامل به سر می‌برند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار