افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است بازیکن ژاپنی که الهام بخش کارتون «فوتبالیست ها» و شخصیت «سوباسا» شد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳
کد خبر: 87351
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹

اولین پویش بدون رأی‌ها

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی از راه‌اندازی پویش «ایرانیوم» ویژه نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال در استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ میلاد مرادی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی از برگزاری اولین پویش بدون رای‌ها در استان مرکزی خبر داد و گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با راه‌اندازی پویش ایرانیوم(ایرانینو) سعی در پررنگ‌تر کردن مسئله انتخابات فارغ از تمامی حواشی، در ذهن جامعه مخاطب خود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت شناخت معیارهای درست در انتخاب آگاهانه گفت: شناخت معیارهای دقیق و انتخاب‌های درست در هر مسئله‌ای (دوست، همسر، رئیس‌جمهور و...) از مهم‌ترین حلقه‌های مفقوده‌ای است که در نظام آموزشی به طور جدی به آن پرداخته نمی‌شود و معیارهای انتخاب درست برای دانش‌آموزان به‌درستی تبیین نمی‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی ادامه داد: نقش دانش‌آموزان (چون اکثراً قبل از سن رأی هستند) در این بازه سنی جدی گرفته نمی‌شود و انتخاب به عنوان مسئله جدی برای آنها مطرح نیست؛ به همین دلیل دانش‌آموزان به‌راحتی تحت تأثیر عوامل و نظرات محیط اطراف خود در تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌های مهم زندگی قرار می‌گیرند.

مرادی با اشاره به مزایای راه‌اندازی چنین پویش‌هایی برای دانش‌آموزان گفت: در بستر این پویش‌ها در تلاش می کنیم تا جامعه نیز این موضوع را به عنوان یکی از مسائل مهم خود برشمرده و نقش ویژه‌ای برای دانش‌آموزان که نسل آینده این کشور هستند قایل شود.

وی ادامه داد:‌ در این پویش دانش‌آموزان با پرسیدن سؤال خود و مطالبه دغدغه‌های خود از کاندیداهای ریاست جمهوری دغدغه‌های خود را نسبت به آینده کشور بیان و به نوعی خود را در ترسیم آینده کشور سهیم می‌کنند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی این پویش را ویژه نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال عنوان و تصریح کرد: دانش‌آموزان علاوه بر پرسش از کاندیداها با حضور در چالش‌های متنوع این پویش می‌توانند از جوایز این پویش بهره‌مند شوند و علاوه بر همه این‌ها نظر و نگاه سیاسی خود را آزادانه بیان کنند.

مرادی گفت: از همه دانش‌آموزان دعوت می‌کنیم تا با پیوستن به این پویش حرف‌ها و نظرات خودشان را نسبت به آینده کشورشان بیان کنند و سهم مهمی در پرشورتر شدن فضای انتخاباتی کشور داشته باشند؛ منتظر همه نوجوان‌ها در باشگاه ایرانیوم هستیم.

مرادی ادامه داد: بچه‌ها می‌توانند با مراجعه به صفحه iranioumclub در اینستاگرام به اولین پویش بدون رأی‌ها بپیوندند و کلی اتفاق و چالش‌ها جذاب را تجربه کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار