ماهواره ایرانی خیام امروز به فضا پرتاب می‌شود با رعایت این نکات ساده شارژ بیشتری ذخیره کنید پاسخی به ابهامات تجارت روبلی_ ریالی/ اثربخشی دلار کاهش می‌یابد  یک فوتی و شناسایی ۱۶۱مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی رعایت تقوا در قوه قضائیه ضروری است/ خبرنگاران در جبهه جهاد روشنگری، حق‌طلبانه کنشگری کنند پوشش ۹۵ درصدی واکسیناسیون در فراهان چرا جشن حافظ به پروژه امنیتی «الیاس یالچینتاش» پاس گل داد؟ +عکس قوام دین به امر به معروف و نهی از منکر است/ قیام امام حسین(ع) برای بسط فرائض الهی در جامعه بود اجتماع عزادارن حسینی با «لبیک یا حسین» در فراهان مذاکرات لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین/درگیری نظامی چین و تایوان/آخرین اخبار پرتاب ماهواره ایرانی خیام
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 87336
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹

جلیلی: اگر آقای روحانی به مسیرش اصرار دارد، بیاید مناظره کنیم/ جبهه انقلاب باید در انتخابات حضوری قوی و هم‌افزا داشته باشد

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اینکه خود آقای رئیس‌جمهور را به مناظره دعوت کردم برای این بود که وضع موجود حاصل کار ایشان است. اکنون اگر آقای روحانی اصرار دارند که همین راه درست است، بیایند در حضور مردم نسبت به این موضوع بحث کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری فارس، سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که به اصفهان سفر کرده است، شامگاه امروز (سه‌شنبه ۲۵ خرداد) در جمع مردم این شهر در مسجد سید با بیان اینکه هشت سال در کشور مسیری طی شد و امروز باید ببینیم نتایج آن چه بوده، گفت: هشت سال پیش در همین مسجد با شما صحبت کردم و البته کلید در نیاوردیم و نگفتیم مشکلات کشور صدروزه حل می‌شود.

وی ادامه داد: کار به جایی رسید که لیوان آب را نشان می‌دادند و می‌گفتند آب خوردن هم با مذاکره حل می‌شود.

جلیلی افزود: سال 96 وقتی برادر عزیز‌مان آقای رئیسی در مناظرات سخن می‌گفتند، جناب آقای روحانی در مقابل ایشان می‌گفتند مردم به ما رأی بدهید تا در سایر موضوعات هم توافقاتی بکنیم تا تحریم‌ها را برداریم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه امروز تحریم‌ها از 802 تحریم به 1500 تحریم رسیده است، خاطرنشان کرد: دلار 3 هزار تومانی که قرار بود هزار تومان بشود به سی هزار تومان رسید.

جلیلی تصریح کرد: جالب این است که اکنون و در پایان این فرصت هشت ساله، علی رغم همه تجربه‌ها در صد روز پایان دولت هم بر این راه اصرار دارند.

وی با بیان اینکه عرصه انتخابات باید عرصه‌ای واقعی و به‌دور از اضطراب‌های بیخود و تشویش‌های غلط باشد، گفت: مردم حق دارند انتخاب کنند. لازمه آن تبیین و اقناع درست است. انتخابات باید عرصه اقناع باشد نه خدای ناکرده اغوا. نباید اینطور باشد که اگر کسی وعده‌های بیشتری داد یا حرف های غیرصحیح گفت در افکار عمومی مورد توجه قرار گیرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اینکه از مناظره با سایر افراد استقبال کردیم، برای همین بود. اینکه افراد بیایند از برنامه‌های خودشان دفاع کننند.

جلیلی ادامه داد: اینکه خود آقای رئیس‌جمهور را به مناظره دعوت کردم برای این بود که  وضع موجود حاصل کار ایشان است. اکنون اگر آقای روحانی اصرار دارند که همین راه درست است، بیایند در حضور مردم نسبت به این موضوع بحث کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سال نود و دو هم عرض کردم که تلاش ما برای فزونی قدرت یا کسب ثروت نیست؛ ما اگر یک فعالیت سیاسی در اندیشه انقلابی انجام می‌دهیم برای آن است که دین خدا برپا بشود و مردم ستم‌دیده به آرامش برسند و اصلاح صورت بگیرد.

جلیلی گفت: در قضیه برجام عده‌ای تبریک می‌گفتند و عده‌ای تشویق می‌کردند؛ ما می‌گفتیم اینجا جای نقد وجود دارد. عاقبت برجام را همه دیدیم.

برخی دیگر از محورهای اظهارات جلیلی بدین شرح است:

- نمی‌شود جوان ما بیکار باشد، کشور فرصت‌های بی‌نظیر داشته باشد، بعد اقتصاد را معطل این کنیم که ترامپ رئیس جمهور شده یا نه؟

- وقتی ماموریت ایجاد اشتغال و ارزآوری در دولت وجود نداشته باشد و  بعدبگویند خب حالا بیکاری هم وجود دارد، یعنی همین سالهایی که گذشت.

- در همسایگی ما پانزده کشور وجود دارد که هزار میلیارد دلار بازار وارداتی دارد؛ خب شما چه سهمی از این بازار را تصاحب کردید و چه رشدی به صادرات دادید؟

- میگویند دولت تعامل ما هستیم؛ تعامل کجاست؟چه نتایجی داشت؟

- حتما جبهه انقلاب باید در این انتخابات یک حضور موثر، قوی و هم‌افزا داشته باشد.

- کشور را باید جهش داد، نه اینکه فقط بگوییم مشکل مرغ را حل کنیم. 

- ما باید در چهار سال آینده به موفقیت‌های بزرگ دست بیابیم و این موفقیت یک جهاد بزرگ و یک برنامه دقیق می‌خواهد.

- آنچه به برکت خون مردان میدان مثل حاج قاسم و حسین خرازی به وجود آمد، دشمن نمی‌خواهد در عرصه‌ اقتصاد هم شکل بگیرد.

- من خواهشم از همه مردم اصفهان و مردم ایران این است که این انتخابات را جدی بگیریم و حضور پرشور و گسترده را رقم بزنیم.

- عرصه انتخابات را تبیین کنیم به عرصه تبیین حقایق؛ خدای نکرده کسانی نیایند که یک تجربه غلط را بخواهند بزک کنند و هشت سال دیگر آن را ادامه بدهد.

- عرصه انتخابات، عرصه سبقت گرفتن برای کار خیر است. مثل رزمندگانی که در جبهه از هم سبقت می‌گرفتند تا میدان مین را خنثی کنند و خط را بشکنند.

- امید داریم که چهار سال با تلاش‌های بزرگ برای جهش همه‌جانبه کشور  پدید بیاید.

- صبح روز فردای انتخابات، باید کار ها را با قوت ادامه داد و به کمک منتخب ملت رفت. نباید زمان را از دست بدهیم و فقط در عرصه انتخابات فعال باشیم. باید هر روز فعال باشیم تا موفقیت‌های بزرگ برای کشور رقم بخورد.

- ان شاءالله نتیجه این انتخابات طوری رقم خواهد خورد که دیگر فشار تحریم بر دوش مردم ما نماند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار