رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
کد خبر: 87326
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
رئیسی در سیمای مرکزی؛

توسعه صنعتی نباید منجر به آسیب زیست محیطی استان مرکزی شود/ اقتصاد روستایی باید فعال شود

حجت الاسلام رئیسی در گفتگوی تلویزیونی با مردم استان با بیان اینکه متاسفانه علیرغم صنعتی بودن استان مرکزی شاهد فقر و بیکاری در این استان هستیم، گفت: این مسئله ناخوشایندی است که با توجه به ظرفیت های این استان می توان این مسئله و همچنین مسئله مسکن را که دغدغه بسیاری از افراد است، برطرف کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با مردم استان مرکزی در برنامه سیمای استان مرکزی با سلام بر مردم استان به ویژه خانواده معزز شهدا، گفت: استان مرکزی مهد علم و دانش است و علمای بزرگی در این استان متولد شده اند که در رأس آنان خمینی کبیر(ره) است که نه تنها در ایران تحول ایجاد کرد بلکه با نقش تاثیرگذار خود در دنیای اسلام، عالمی را هم متحول کرد.

وی با بیان اینکه استان مرکزی سرمایه های بسیاری خصوصا در حوزه های کشاورزی، صنعتی و گردشگری دارد، افزود: این استان در صنایع سنگین پتانسیل های بسیاری دارد که در دیدار های قبلی خود از آنها و از شرکت هایی نظیر هپکو، واگن سازی و آلومینیوم اراک بازدید داشته ام و پای درد و دل کارگران و مدیران آنان نشسته ام و پس از شنیدن صدای آنان با برگزاری جلساتی در تهران به دنبال بهبود وضعیت آنان بوده ام.

رئیسی با بیان اینکه باید صدای سربازان عرصه تولید را شنید و به دنبال آن اقدام و عمل باشد، تصریح کرد: خصوصی‌سازی از سیاست‌های کلان کشور است و باید به صورت صحیح اجرا شود. دولت باید هدایت، حمایت و نظارت را به صورت صحیح اجرا کند تا خصوصی سازی نهایتا به رونق تولید بینجامد.

وی با بیان اینکه در استان مرکزی تولید باید رونق داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه صنعت در استان مرکزی محوریت دارد لذا باید مشکلات کارگری و موانع تولید برطرف شده و در عمل شاهد بهبود کار باشیم. چرا در صورتی که نقدینگی بسیاری در کشور وجود دارد ولی باید شاهد کمبود نقدینگی در بخش های تولیدی باشیم؛ پس مشخص می شود این نقدینگی به سمت دلالی می رود که باعث ایجاد تورم در کشور می شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، رسیدگی به مسئله محیط زیست ،مدیریت منابع آب و آلودگی هوا را مهم ارزیابی کرد و افزود : قانون اساسی ما توسعه صنعتی را فرع بر محیط زیست قرار داده، بنابراین تمامی واحدهای صنعتی باید ضمن حفظ محیط زیست و توجه به سلامت مردم، فعالیت تولیدی خود را انجام دهند.

رئیسی با بیان اینکه کشاورزی و صنعت دو مقوله ای است که در این استان فعال است و هر دو نیازمند منابع آبی زیادی است، گفت: لذا باید برای مدیریت منابع آبی تدابیر لازم اندیشیده شود تا هیچ یک از دو مقوله ذکر شده آسیب نبینند.

وی با بیان اینکه متاسفانه علیرغم صنعتی بودن استان مرکزی شاهد فقر و بیکاری در این استان هستیم، گفت: این مسئله ناخوشایندی است که با توجه به ظرفیت های این استان می توان این مسئله و همچنین مسئله مسکن را که دغدغه بسیاری از افراد است، برطرف کرد.

رئیسی حل معضل بیکاری را در گروی رونق تولید دانست و گفت : از آنجا که زیرساخت لازم برای راه‌اندازی فضای معطل مانده تولید وجود دارد می توان به ایجاد اشتغال در استان مرکزی کمک کرد؛ لذا بیکاری در استان صنعتی مرکزی معنا ندارد.

وی با اشاره به زمین های موجود در محدوده شهری اراک، ساوه، خمین دلیجان و دیگر شهرهای استان مرکزی گفت : بخش عمده هزینه مسکن تأمین زمین است و دولت می‌تواند زمین را با تسهیلات ساخت مسکن در اختیار مردم قرار دهد، تا هر سال یک میلیون واحد مسکونی، در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیسی با تاکید بر اینکه نیروی کار در استان مرکزی یک سرمایه بزرگ است، گفت: باید کاری کرد تا اقتصاد روستا فعال شود و این زمانی انجام می شود که فرد روستایی بداند در کار کشاورزی از او حمایت می شود و تسهیلات به او پرداخت می شود و خرید تضمینی گندم از او می شود. با فعال کردن اقتصاد روستایی می توان روستاها را به یک کارخانه بزرگ تولیدی تبدیل کرد تا روستایی به حاشیه شهر ها مهاجرت نکند.

این نامزد ریاست جمهوری گفت: دولت به جای دخالت های غلط در مسائل مربوط به تولید و گذاشتن مقررات دست و پا گیر باید نظارت ها را افزایش دهد تا به تولید کننده و مصرف کننده ظلم نشود و دلال سود آن را ببرد. باید اعتماد را به مردم برگرداند تا با حضور پررنگ مردم در انتخابات بیست و هشتم خرداد، دولتی قوی و مردمی با خواست و اراده ملت، شکل بگیرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار