توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸
کد خبر: 87320
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰

رئیسی؛ اولین رئیس قوه که بعد از سی سال وارد تالار بورس شد

اولین حضور رئیس قوه در تالار معاملات بورس در طول 30 سال گذشته بهانه ای شد تا جای خالی مسببان وضع موجود پررنگ تر دیده شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تالار شیشه ای بورس امروز برای اولین بار در طول 30 سال گذشته میزبان رئیس قوه قضائیه بود.

سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز با حضور در تالار معاملات بورس با سهامداران دیدار و از نزدیک پای گفت و گوی آنها نشست.

سرمایه داران امروز بورس که از یک سال پیش با دعوت دولتی ها سرمایه خود را وارد این بازار کردند این روزها از عملکرد دولت در هدایت و کنترل بازار سرمایه گله مند هستند چرا که با دعوت دولتی ها سرمایه مردم به سمت بورس هدایت شد اما با رها کردن بازار سرمایه و یا دست کاری در این بازار سرمایه مردم از بین رفت.

عبدالناصر همتی که این روزها در کسوت نامزد ریاست جمهوری در حال تبلغات انتخاباتی است، خود به عنوان رئیس وقت بانک مرکزی در کشاندن مردم به بازار بورس نقش بی بدیلی داشت.

وی که امروز به اذعان بسیاری از سرمایه گذاری در بورس مسبب وضع فعلی بازار سرمایه است در فروردین سال 99 با دعوت مردم به بورس گفته بود دو وزارت اقتصاد و رفاه خواهان افزایش عرضه‌های اولیه هستند و هر اقدامی برای رونق بورس خواهند کرد.

این وعده همتی به مردم از طریق رسانه ملی بهانه ای شد که مردم سرمایه های خود را به سمت بورس سرازیر کرده اما در ادامه راه بدون پشتیان رها شوند. به طوری که در طول یک سال گذشته نه تنها همتی بلکه هیچ مقام مسئول دولتی برای تضمین دادن به مردم به بازگشت سرمایه های از دست رفته راهشان را به سمت تالار شیشه ای بورس کج نکردند.

رئیسی اما امروز با حضور در تالار معاملات بورس تهران به جایگاه مهم بورس در اقتصاد ملی اشاره کرد و اظهار داشت: با مدیریت صحیح و برنامه ریزی صورت گرفته، ریشه مشکلات شناسایی و راهکارهای برون رفت از بحران موجود با استفاده از ساز و کارهای تخصصی ارایه می شود.

وی این نوید را داد که با همت و همکاری همه اهالی بازار سرمایه، موضوعات حل شده و اعتماد به بازارسرمایه باز خواهد گشت.

اگرچه شاید پول بر باد رفته مردم که نتیجه عملکرد تیم اقتصادی دولت بود به دست سرمایه گذاران بورسی برنگردد اما این حضور نشان می دهد که مردم بدون پشتوانه در هیچ بخشی از کشور رها نشده و بخش های مختلف کشور موظف به حمایت و پشتیبانی از مردم هستند.

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار