موافقت با تجزیه بحرین و اعزام نیرو برای سرکوب آزادی خواهان بخشی از جنایت پهلوی است هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 17شهریور 57 مردم توسط جلادان پهلوی تیرباران شدند/ کشته ها آنقدر زیاد بود که مادری جنازه فرزندش را پیدا نکرد ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث رشد تولید و افزایش اشتغال می شود بازی استقلال و هوادار لغو شد/ کامیابی‌نیا دوباره ملی‌پوش شد/ آزمون،نورالهی و حاج صفی در قرنطینه،طارمی پشت برف سنگین استانبول شرط ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ عملیات‌های انصارالله علیه ائتلاف کودک‌کش/ صعود تیم ملی هندبال به مسابقات جهانی آلودگی هوا فعالیت مدارس اراک را غیر حضوری کرد ۵ باور غلط رایج در مورد درد مفاصل و زانو + راهکار طبیعی برای تسکین درد واشنگتن برای بازگشت به برجام پیش‌شرط تعیین کرد آمار نگران‌کننده از تامین سوخت نیروگاه‌ها/ صرفه‌جویی در مصرف انرژی راهکار عبور از شرایط بحرانی
سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
کد خبر: 87277
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
نمکی در اراک:

واکسن ایرانی کرونا کم عارضه‌ترین، موثرترین و بی‌خطرترین واکسن دنیا است

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز ایران اجازه مصرف اضطراری واکسن ایرانی کوو برکت را اخذ کرده و مجوز واکسن پاستور هم هفته آتی صادر می‌شود گفت: امروز با افتخار می گویم واکسن ایرانی کم عارضه‌ترین، موثرترین و بی‌خطرترین واکسن دنیا است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید نمکی وزیر بهداشت در آیین افتتاح طرح‌های سلامت‌محور استان مرکزی گفت: کرونا یکی از سهمگین‌ترین اپیدمی‌های در تاریخ ۱۵۰ ساله جهان بود که تلاش‌های همه ارکان کشور برای نجات جان مردم بسیار قابل‌تقدیر بود.

نمکی اظهار کرد: سپاه و بسیج در قالب طرح مزین به نام شهید پرافتخار حاج قاسم سلیمانی در کنار وزارت بهداشت بودند و بسیار موفق عمل کردند و همچنین تلاش‌های گروه‌های مردمی برای کمک‌های مؤمنانه بسیار مؤثر بود.

وی ادامه داد: امیر جلیلوند که یکی از افتخارات استان مرکزی و ارتش جمهوری اسلامی است جان خود را در این راه از دست داد و درود به روح بلند این شهید بزرگوار می فرستیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: امام خمینی(ره) که از استان مرکزی به پاخواست توانست جهان و تاریخ را متحول کند و لذا استان مرکزی استانی مقدس و بسیار بزرگ است و آیندگان عظمت تحول حضرت امام(ره) را قضاوت خواهند کرد.

نمکی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های بنده از همان ابتدای ورود بیماری کرونا رصد لحظه‌ای گردش ویروس در کشور بود که استان مرکزی به جهت نزدیکی با کانون‌های اولیه بیماری دومین استان درگیر به کرونا تبدیل شد و امروز بعد از گذشت ۱۶ ماه از این بیماری نقش‌آفرینی استان مرکزی بسیار موفق بود و رتبه قابل قبولی کسب کرد.

وی ادامه داد: امروز به برکت تلاش‌های خالصانه نه‌تنها در باتلاق کرونا نماندیم بلکه در کنار مدیریت این بیماری به موفقیت‌های بزرگی رسیدیم و به‌جرئت می‌گویم علاوه بر اینکه هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان سرگردان نشد بلکه هیچ بیمار دیگری معطل نشد ولی در بسیاری از کشورها که آوازه آنها گوش جهان را کر می‌کند در اوج سرگردانی بودند.

در هیچ نقطه‌ای کمبود اکسیژن نداریم

وزیر بهداشت بیان کرد: در طول یک سال بیش از ۴۶۰ دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان‌های کشور انتقال دادیم و بیش از ۵۰ درصد از بیمارستان‌های ما کمبود اکسیژن داشتند و این طبیعی بود چراکه در حالت طبیعی یک بیمار نیازمند به اکسیژن در دقیقه یک تا پنج لیتر اکسیژن مصرف می کند ولی در شرایط عادی کرونایی ۲۵ لیتر در دقیقه و بیمار ویژه کرونایی در آی سی یو تا ۳۵ لیتر در دقیقه اکسیژن می خواهد.

نمکی افزود: این حجم از اکسیژن ناگهان کشور را با یک کمبود جدی مواجه کرد که کمتر از یک سال ۴۵۰ دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان های نقاط مختلف دادیم که به جرئت می‌توانیم بگوییم در هیچ نقطه‌ای کمبود اکسیژن نداریم.

وی اظهار کرد: در سالی که گذشت علیرغم تحریم‌های ظالمانه و دروغ‌گویی‌های آمریکائی‌ها مبنی بر برداشتن تحریم دارویی موفقیت‌های بزرگی کسب کردیم و دشمنان آرزوهای خود را به گور بردند.

۱۴ هزار تخت بیمارستانی تا مردادماه راه‌اندازی خواهد شد

وزیر بهداشت گفت: بیش از ۱۴ هزار تخت بیمارستانی تا مردادماه راه‌اندازی خواهد شد و در طول تاریخ بی‌سابقه است، بیش از ۱۴۰ مرکز تصویربرداری به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی افتتاح خواهد شد و این رکودها در طول تاریخ بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: امروز در زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی خبر بسیار خوبی به ملت ایران می دهم و آن هم اخذ اجازه مصرف واکسن ایرانی است که دیشب این خبر اعلام شد و بنده واقعاً خوشحال هستم.

نمکی یادآور شد: خوشبختانه امروز ایران اجازه مصرف اضطراری واکسن ایرانی کوو برکت را اخذ کرده و مجوز واکسن پاستور هم هفته آتی صادر می‌شود چراکه واکسن پاستور دارای ۲ نقص پرونده کتبی بوده و با تکمیل آن هفته آتی مجوز مصرف آن صادر می‌شود.

وزیر بهداشت بیان کرد: همچنین اعلام می‌کنم در آینده نزدیک تزریق واکسن رازی و فخرا نیز به جمع واکسن‌های مصرفی اضافه می‌شود و این خبرها به برکت تلاش‌های شبانه‌روزی و عنایت‌های شهدا و دعای خیر خانواده‌های آنها است.

وی افزود: در همین‌جا اعلام می‌کنم زیرساخت‌های تولید واکسن داخلی به‌گونه‌ای فراهم‌شده که بودن و نبودن هر فردی درروند تزریق واکسن مشکلی ایجاد نشود و با زیرساخت‌های فراهم‌شده در داخل کشور همه جمعیت هدف ایران تا پایان پاییز امسال واکسینه می‌شوند.

روند واکسیناسیون از هفته جاری و آتی در کشور تسریع می‌شود

نمکی اعلام کرد: روند واکسیناسیون از هفته جاری و آتی در کشور تسریع می‌شود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد و قولی که تا برای اخذ مجوز واکسن ایرانی تا پایان بهار به شبکه تزریق داده بودم عملیاتی شد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: بنده روی همه قول‌هایی را که داده بودم ماندم و آنها را عملیاتی کردم و قول دادیم که در پیک چهارم هیچ بیمار بدون تخت در کشور سرگردان نشود و بیماران برای داروهای خاص و تجهیزات پزشکی با همه تحریم‌ها دچار مشکل نشوند.

نمکی افزود: بیش از ۴ هزار و ۷۵۰ داروی خاص در اوج تحریم به‌خوبی تأمین شد و به‌جرئت می‌توانم بگویم در هیچ اتاق عملی به دلیل فقدان دارو عمل کسی تعطیل نشد.

واکسن ایرانی کرونا کم عارضه‌ترین، موثرترین و بی‌خطرترین واکسن دنیا است

وی یادآور شد: امروز با افتخار می گویم واکسن ایرانی کم عارضه‌ترین، موثرترین و بی‌خطرترین واکسن دنیا است و تولید واکسن ایرانی از ابتدای شیوع بیماری در دستور کار وزارت بهداشت بوده و البته تامین واکسن هم با قوت دنبال می شد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تعهد واکسن کواکس برای ایران ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز بودن که تعداد اندکی را ارسال کردند و همچنین تعهدات دیگر کشورها که تاکنون محقق نشده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار