حسینی‌کیا: قیمت خودرو‌های خارجی در کشور ۸ برابر نرخ واقعی است اردوهای جهادی خط مقدم ترویج روحیه جهادی و ازخودگذشتگی است دفاع مقدس هویت ملت ایران است/ ایجاد پاتوق فرهنگی برای جوانان یکی از سیاست های دهکده مقاومت است افت تحصیلی پنهان معضل جدید نظام آموزشی/ کرونا چطور بر کیفیت آموزش‌ها اثر گذاشت؟ کاظمی: پاداش فرهنگیان بازنشسته را هر روز پیگیری می‌کنم تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز به 300 میلیارد تومان اعتبار دارد/ قصور پیمانکار قبلی پروژه در حال بررسی است الگوسازی زندگی شهدا، مهمترین اقدام در گام دوم انقلاب توزیع ۶ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک تبیین و تقویت ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس ضروری است آخرین رنگ بندی کرونایی شهر‌های کشور/ تهران از وضعیت قرمز خارج شد
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
کد خبر: 87236
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
 استاندار مرکزی:

یک‌هزار و ۱۹۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شده/ آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود

آقازاده گفت:افزایش مصرف برق استان مرکزی را در تامین آب هم دچار مشکل می‌کند به طوری که اکنون آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود و احتمال رسید این روستاها به ۹۰ مورد هم وجود دارد. 

به گزارش دیار آفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی در شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در بیت امام جمعه گفت: صرفه جویی در مصرف برق و آب در تابستان امسال یک ضرورت است که فرهنگ سازی در این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است و شورای فرهنگ عمومی نقش مهمی در این راستا دارد.

وی افزد: ۱۲ ظهر تا ۲۱ شب پیک مصرفی برق در استان است که تغییر ساعات اداری و تعطیلی روز پنج شنبه ها در این راستا بسیار موثر بوده است.   

 استاندار مرکزی اظهار کرد: روزانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ مگاوات سهمیه برق استان مرکزی در تابستان است اما مصرف حدود یک‌هزار و ۳۰۰ مگاوات ارزیابی می‌شود و به نسبتی که برق بیشتری مصرف شود خاموشی انجام می‌شود. 

 وی بیان کرد: افزایش مصرف برق استان مرکزی را در تامین آب هم دچار مشکل می‌کند به طوری که اکنون آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود و احتمال رسید این روستاها به ۹۰ مورد هم وجود دارد. 

آقازاده بیان کرد:  از ابتدای خردادماه امسال ادارات و نهادهای اجرایی در روزهای پنجشنبه تعطیل شد و این اقدام باعث کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق در استان شد و ساعات ادارات نیز از هفته جاری از ۶ و نیم تا ۱۳ و نیم تغییر یافته که این اقدام نیز کاهش چشمگیر مصرف برق را به دنبال داشته است. 

وی افزود: تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری انتخابات پرشور در استان اندیشیده و تدوین شده و براساس آمار موجود یک میلیون و ۱۰۰واجد شرایط رای دادن در انتخابات پیش رو آماده رای دادن هستند. 

 استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در انتخابات سال ۹۸ یک‌هزار و ۶۰ شعبه اخذ رای در استان آماده شده بود اما در انتخابات ۲۸ خرداد امسال به یک‌هزار و ۱۹۲ شعبه رسیده و در مجموع ۲۵ هزار نفر در استان وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار