همایش «خانواده، جایگاه و قداست آن» در اراک برگزار می‌شود مقابله با‌ خلق پول و تورم ‌با کاهش ناترازی بانک‌ها‌ تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
کد خبر: 87188
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
یادداشت؛

رسانه و انتخاب

قدرت‌های استکباری با توسعه سریع ابزار رسانه‌ای و تربیت نیروهای انسانی ماهر، اکثر رسانه‌ها را در اختیار خود گرفته‌اند و گاهی با خلق واقعیت از موضوع موهوم ، گاهی با محو و نابود کردن یک واقعیت مسلم، گاهی نیز با تضعیف و کم اثر کردن واقعیات و یا برجسته و بولد نمودن واقعیت ناچیز ،در حال مدیریت کردن حقایق جامعه هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ در حالی که از رسانه ها به عنوان پیام رسان یاد می شود ولی امروزه به یک سلاح پر قدرت در سطح جهان تبدیل شده اند.

به همین دلیل قدرت های استکباری با توسعه سریع ابزار رسانه ای و تربیت نیروهای انسانی ماهر، اکثر رسانه ها را در اختیار خود گرفته اند و گاهی با خلق واقعیت از موضوع موهوم ، گاهی با محو و نابود کردن یک واقعیت مسلم، گاهی نیز با تضعیف و کم اثر کردن واقعیات و یا برجسته و بولد نمودن واقعیت ناچیز ،در حال مدیریت کردن حقایق جامعه هستند.

از طرفی مطابق تئوری انتخاب هر کسی مسئول انتخاب خود است و عوامل دیگر تأثیر چندانی ندارند.

وظیفه ما در قبال رسانه و انتخاب چیست؟

رسانه‌های پاک و در خدمت منافع ملی در این آشفته‌بازار مسموم و پیام‌رسان‌های فیک و آلوده، باید پیام و اطلاعات مورد نیاز جامعه را در قالب های جذاب هنری به جامعه تزریق کنند.

در انتخابات پیش رو، مردم  مسئول نوع انتخاب خود هستند باید با جستجو ، پرسش و مشاوره دست به انتخاب اصلح بزنند تا از پیامد انتخاب خود متضرر نشوند و سهم خود را در انتخاب حکمران مدیر و مدبر و دلسوز به خوبی ایفا کنند.

به فرموده رهبر معظم انقلاب ،انتخاب یک روز و یک لحظه است اما اثراتش تا سال ها بر فرد و جامعه باقی می ماند پس باید درست انتخاب کنیم تا پاسدار خوب منافع و امنیت ملی خود باشیم.

هر هم‌وطنی به‌اندازه سهم خود در حفظ و حراست امنیت و منافع مادی و معنوی سرزمینش تلاش می‌کند  یکی با دادن جان خود، یکی باغم عمیق فقدان عزیز خود و من و شما با انتخاب آگاهانه.

ان‌شاءالله بتوانیم با انتخاب صحیح روزبه‌روز شاهد موفقیت و سربلندی کشور عزیزمان در سطح جهان باشیم .

یادداشت از دکتر خدادادی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار