دیارآفتاب گزارش می دهد؛

اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده شهرهای «خمین» و «قورچی باشی» منتشر شده/ رقابت 56 نفر برای کسب 15 کرسی

بر اساس اعلام فرمانداری خمین صلاحیت 46داوطلب برای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر خمین و 10 نفر در شهر قورچی باشی مورد تأیید قرار گرفته است.
کد خبر: ۸۷۱۳۳ تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس زمان بندی قبلی اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان مرکزی امروز دوشنبه ۱۷ خردادماه از سوی فرمانداری های حوزه انتخابیه مروبوطه اعلام شد.

در حوزه انتخابیه شهر خمین صلاحیت 46داوطلب انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر مورد تأیید قرار گرفته است که برای کسب 7 کرسی شورای شهر خمین در روز ۲۸ خردادماه به رقابت خواهند پرداخت، همچنین در حوزه انتخابیه شهر قورچی باشی 10 نامزد تأیید صلاحیت شده برای کسب 5 کرسی شورای این شهر رقابت می کنند.

شهر خمین با جمعیتی بیش لز 72 هزار نفر (بر اساس سرشماری سال 95) بعنوان مرکز شهرستان خمین یکی از در جنوبی‌ترین نقطه استان مرکزی و در فاصله ۳۲۰ کیلومتری از تهران واقع شده‌است، همچنین قورچی‌باشی شهری است در بخش کمره شهرستان خمین استان مرکزی ایران که تا شهر خمین ۱۸ کیلومتر فاصله دارد، این منطقه که در سال درسال ۱۳۸۲ از تجمیع دوروستای قورچی باشی وسیبک تبدیل به شهر شد بر اساس سرشماری سال 95 جمعیتی بالغ بر 1300 نفر را داراست.

گفتنی است با اعلام رسمی اسامی نامزدهای انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، تبلیغات نامزدها از ۲۰ تا ۲۶ خرداد به مدت یک هفته آغاز شده است و ممنوعیت تبليغات از ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه ۲۷ خرداد خواهد بود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده ششمین دوره انتخابات شوراها در شهر خمین

اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده ششمین دوره انتخابات شوراها در شهر قورچی باشی

انتهای پیام/