تنفس مردم اراک دربند نیروگاه حرارتی شازند استان مرکزی در آستانه تله جمعیتی است/ این اتفاق پیری غیرقابل بازگشت را به همراه دارد گام مثبت دولت سیزدهم برای برقراری عدالت در حقوق کارمندان استاندار: تکمیل کتابخانه مرکزی در سفر رئیس جمهور مطالبه می شود/ پیمانکار:تکمیل پروژه به 100میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد دانشجویان به معاون اول رئیس جمهور چه گفتند؟ چرا دلار ۳۱ هزار تومان شد؟ جزییات طرح مدیریت هوشمند منتشر شد/ یکشنبه آینده آغاز اجرای طرح چند ابزار بهداشتی که زندگی شما را تغییر می‌دهند حسابرسی شهرداری‌ها به شوراها سپرده شده است کارکرد جنبش دانشجویی در تبیین جایگاه آرمانخواهی و مطالبه گری کجاست؟
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
کد خبر: 87080
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

یک سر مافیای واردت در سازمان ها و ارگان های دولتی است/در حوزه تولیدات «هپکو» نباید واردات صورت بگیرد

سلیمی گفت: چاره هپکو این است که واردات در حوزه تولیدات هپکو مدیریت شود، نباید اجازه داده شود این قبیل واردات در کشور صورت بگیرد و بنا داریم این موضوع را در کمیسیون صنایع مجلس هم با جدیت دنبال کنیم تا به یک نتیجه مطلوب برسیم.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات و عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در تشریح جزئیات نشست اخیر خود با وزیر صمت گفت: استان مرکزی یک استان صنعتی است و متأسفانه برخی از مجموعه‌های صنعتی ما امروز با چالش‌های جدی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بخشی از مواد در رابطه با واگذاری‌هاست مثل هپکو که می‌بینیم با چه مشکلی در هپکو مواجه هستیم و بخشی در رابطه با تأمین مالی برخی واحدهای صنعتی است.

نماینده مردم دلیجان و محلات عنوان کرد: ما امروز در بحث معادن با چالش‌های جدی مواجه هستیم و استان ما علاوه بر اینکه صنعتی است معدنی هم هست چراکه شهرستان محلات و نیم ور پایتخت سنگ ایران هستند، امروز در حوزه عایق‌های رطوبتی بسیاری از واحدها با مشکلاتی در بحث تأمین مواد اولیه مواجه هستند و در بحث‌های صادرات پیچ‌های عجیب‌وغریبی برای صادرکنندگان ما به وجود آمده است.

سلیمی ادامه داد: موارد فوق یک با وزیر صمت مطرح شد و البته وزیر قول داد یا خودشان یا مجموعه‌ای از معاونین را در عرض یک ماه آینده به استان بفرستند تا نزدیک مسائل را بررسی کنند و امیدواریم این گره‌ها با تدبیر بیشتر باز شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در این روزهای آخر دولت، کشور نباید معطل جابجایی قدرت شود و باید با سرعت مشکلات را برطرف کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ازجمله مسائلی که مطرح شد این بود که برای راه انداختن هپکو نیاز نیست کار خاصی بکنند بلکه نباید در حوزه ماشین‌آلاتی که هپکو تولید می‌کند اجازه واردات داده شود.

وی تصریح کرد: هپکو یکی از ده‌ها صنعت ماست که با مشکل مواجه است، متأسفانه مافیایی شکل‌گرفته و یک سر این مافیا و اژدهای هفت‌سر واردات در برخی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی است که از آنجا هم پشتیبانی می‌شود لذا باید هفت‌سر این اژدها را قطع کرد.

سلیمی با بیان اینکه چاره هپکو این است که واردات در حوزه تولیدات هپکو مدیریت شود افزود: نباید اجازه داده شود این قبیل واردات در کشور صورت بگیرد و بنا داریم این موضوع را در کمیسیون صنایع مجلس هم با جدیت دنبال کنیم تا به یک نتیجه مطلوب برسیم البته متأسفانه دولت در روزهای آخر مثل کسی است که در حال احتضار است و روحیه‌اش را باخته و تلاشی نمی‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که دولت نباید در روزهای آخر این‌چنین باشد بلکه باید راحت حرکت کند، آقایان مثل بچه‌های زودرنج فقط نشسته‌اند و می‌گویند فلانی این حرف را به من زد، امیدواریم دولت از این حالت خارج شود و روزهای آخر روبه‌جلو حرکت کند.

گفتنی است اخیراً بر اساس بخشنامه ای از از سوی وزرات صمت واردات ماشین آلات معدنی مشروط به خرید یک دستگاه از شرکت هپکو آزادسازی شده است که با توجه به ایجاد مانع در مسیر احیا و رونق شرکت هپکو این موضوع مورد گلایه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار