فینال لیگ بازی‌های گروهی تاما برگزار شد کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
کد خبر: 86891
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹

كاهش 22 درصدي كشته شدگان سوانح رانندگي در مركزي

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان از كاهش 22 درصدي كشته شدگان سوانح رانندگي دراردیبهشت ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل در جاده هاي استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ "محمد پور شمس"در تشریح تجزيه و تحليل تصادفات جاده اي در اردیبهشت ماه سال جاري در محورهاي مواصلاتي استان مركزي گفت: در اردیبهشت ماه امسال با كاهشي 13 درصدي، 20 تصادف فوتي در جاده هاي استان رخ داد كه در اين سوانح رانندگي تعداد 25 نفر جان باختند و ميزان كشته شدگان نيز در اين سوانح در حدود 22 درصد كاهش داشته است.

وي با اشاره به نوع تصادفات منجر به فوت بر اساس كاربري نوع راه توضيح داد: 25 درصد از اين تصادفات در محورهاي اصلي، 15 درصد در بزرگراه ها، 30 درصد در آزاد راه ها و 30 درصد در محورهاي فرعي و روستايي رخ داده است.

اين مقام مسئول اضافه كرد: 45 درصد از سوانح منجر به فوت در اردیبهشت ماه مربوط به خودروهاي سواري، 30 درصد كاميون ها، 5 درصد موتورسيكلت ها، 20درصد وانت بارها، بوده است.

سرهنگ "پور شمس" به نقش ديگر سازمان ها در اين تصادفات اشاره كرد و گفت: از تعداد تصادفات رخ داده، ، در یک تصادف جرحي و در یک تصادف خسارتي اداره راه راهداري و حمل و نقل جاده اي به عنوان مقصر اعلام شد.

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان مركزي با تشريح بيشترين تصادفات فوتي در جاده هاي استان گفت:‌ آزاد راه ساوه – تهران، محور اراک- قم، محور ازنا ، آزاد راه ساوه – سلفچگان ، محور خمین الیگودرز ، كنار گذر اراك و محور های فرعی و روستایی از محورهاي مواصلاتي استان بودند كه بيشترين سوانح رانندگي منجر به فوت در اردیبهشت ماه در اين مكان ها رخ داده است.

وي ادامه داد: ‌55 درصد از سوانح فوتي دراين بازه زماني بر اثر برخورد وسيله نقليه با وسيله نقليه، 40 درصد واژگوني، و 5 درصد برخورد وسيله نقليه با عابر پياده بوده است.

اين مقام مسئول با بيان بيشترين علت وقوع سوانح رانندگي در يك ماهه اخير گفت:‌ 65 درصد از تصادفات منجر به فوت در اين مدت به علت عدم توجه به جلو، 10درصد تخطی از سرعت مطمئنه ، درصد انحراف و تجاوز به چپ، 3 درصد عدم توانايي در كنترل وسيله نقليه، 10 درصد تغيير مسير ناگهاني و 5 درصد مربوط به عدم رعایت فاصله طولی بوده است.

سرهنگ " پور شمس" خاطر نشان كرد: 76 درصد از متوفيان تصادفات در اين بازه زماني در صحنه تصادف جان باختند و 24 درصد ديگر بعد از انتقال به مراكز درماني جان خود را از دست دادند.

وي اضافه كرد:‌80درصد از جان باختگان سوانحه رانندگي در ارديبهشت ماه، مرد و 20درصد از نسوان بوده اند و همچنين 40 درصدي از كشته شدگان سرنشينان خودرو، 52 درصد رانندگان خودرو، 4 درصد راكبان موتورسيكلت و 4 درصد عابران پياده بوده اند.

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان مركزي در ادامه اظهار داشت: 70 درصد از تصادفات فوتي در اين مدت مربوط به پلاك هاي غيربومي و 30 درصد مربوط به پلاك هاي بومي است.

وي با تحليل ساعات وقوع تصادفات فوتي در ماه گذشته در جاده هاي استان گفت: 35 درصد از اين تصادفات در حد فاصل ساعت 16 تا 24، 10 درصد در ساعت 12 تا 16، 5درصد از ساعت 24 تا 4 و 10 درصد از ساعت 8 تا 12 ، 30 درصد در ساعت 4 تا 8 و 10 درصد در ساعت20 تا 24 رخ داده است.

سرهنگ " پور شمس" در پایان با بيان افزايش 15 درصدي تردد هاي وسايل نقليه از محورهاي مواصلاتي استان گفت: در اردیبهشت ماه امسال 17 ميليون 939 هزار و 328 تردد وسيله نقليه در جاده هاي استان ثبت شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار