افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است بازیکن ژاپنی که الهام بخش کارتون «فوتبالیست ها» و شخصیت «سوباسا» شد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
کد خبر: 86680
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خبر داد:

آغاز برداشت گندم از ۲۴۵ هزار هکتار از مزارع استان مرکزی/ پیش‌بینی تولید۲۲۰هزار تن

کیشانی با اشاره به اینکه ۲۴۵ هزار هکتار از مزارع استان به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است گفت: پیش‌بینی می‌شود از این مزارع ۲۲۰هزار تن گندم تولید و ۱۸۰هزار تن که مازاد بر نیاز زارعان است تحویل سیلوها گردد.

علیرضا کیشانی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: برداشت گندم از اوایل خردادماه در استان مرکزی و از شهرستان ساوه آغازشده است.

کیشانی با اشاره به اینکه ۲۴۵ هزار هکتار از مزارع استان به کشت گندم آبی و دیم اختصاص‌یافته است اظهار کرد: این میزان ۲۰۰هزار هکتار دیم و ۴۵ هزار هکتار کشت آبی است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از این مزارع ۲۲۰هزار تن گندم تولید و ۱۸۰هزار تن که مازاد بر نیاز زارعان است تحویل سیلوها گردد.

کیشانی بیان داشت: قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری ۵ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم تعیین‌شده است؛ که پس از تحویل قابل پرداخت است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل قیمت خرید تضمینی گندم ۲هزار و۵۰۰ تومان بوده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: زارعان می‌توانند گندم مازاد بر نیاز خود را به ۳۲ مرکز خرید که توسط اداره کل بازرگانی و غله استان راه‌اندازی شده است تحویل دهند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سال جاری متأسفانه کاهش بارندگی منجر به خسارت شدید به مزارع گندم استان به‌خصوص بخش دیم‌زارها شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار