فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
کد خبر: 86484
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

کاهش آمار ابتلا، بستری و فوتی استان مرکزی در هفته آخر اردیبهشت‌ماه

علیمحمدی گفت: در مورد مراجعه سرپایی‌ها به مراکز درمانی استان در هفته آخر اردیبهشت‌ماه در استان 47 درصد، موارد مثبت کرونای ثبت‌شده 45 درصد و در میزان فوتی‌ها 23 درصد کاهش داشته‌ایم.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیمحمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی در خصوص بررسی وضعیت کرونا در هفته سوم و چهارم اردیبهشت‌ماه استان گفت: خوشبختانه با همکاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونا در استان هستیم.

علیمحمدی اظهار کرد: بر اساس آمار موجود در هفته سوم اردیبهشت‌ماه سه هزار 121 مورد مثبت کرونا در استان ثبت‌شده بود که این آمار در هفته چهارم به هزار و 710 مورد رسید.

وی ادامه داد: درمجموع میزان بستری‌های کرونا در هفته چهارم اردیبهشت‌ماه نسبت به هفته سوم در اراک 17 درصد، در ساوه 39 درصد و در خمین 74 درصد و درمجموع استان 30 درصد کاهش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در مورد مراجعه سرپایی‌ها به مراکز درمانی استان در این بازده زمانی در استان 47 درصد، موارد مثبت کرونای ثبت شده 45 درصد و در میزان فوتی ها 23 درصد کاهش داشته ایم.

یک مرکز جدید واکسیناسیون کرونا در اراک اضافه شد

سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از امروز واکسیناسیون گروه سنی ۷۰ و ۷۵ سال در استان انجام می شود.

جمالیان اظهار کرد: در مرحله قبل 80 درصد از افراد بالای 75 سال استان در مقابله با کرونا واکسینه شده اند و مابقی افراد تمایلی به واکسیناسیون نداشته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امروز یک مرکز دیگر برای واکسیناسیون در اختیار دانشگاه قرار می گیرد تا بتوانیم عملیات واکسیناسیون را به نحوه مطلوبی انجام دهیم.

وی با اشاره به قرار گرفتند تعدادی از شهرستان های استان مرکزی در وضعیت زرد کرونایی بیان کرد: نباید تصور شود شرایط مناسب شده است بلکه باید همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا به شرایط پایداری برسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک به تعطیلی‌های 14 و 15 خردادماه اشاره کرد و گفت: باید برای این تعطیلی‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم تا بعداً دچار مشکل نشویم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار