دیارآفتاب گزارش می دهد

آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های استان مرکزی در مقابله با کرونا+جزئیات

در حال حاضر استان مرکزی دو شهرستان با وضعیت زرد و 10 شهرستان با وضعیت نارنجی دارد.
کد خبر: ۸۶۴۸۱ تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانه اطلاع رسانی(اپلیکیشن ماسک) وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، وضعیت استان مرکزی در زمینه کنترل شیوع کرونا مناسب تر شده است به گونه‌ای که بر اساس نقشه آماری درج شده در این سامانه در حال حاضر در این استان دو شهرستان با وضعیت زرد و 10 شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 در حال حاضر شهرستان های تفرش و کمیجان استان مرکزی در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان مرکزی نارنجی هستند.

بر اساس شاخص نمادهای این سامانه، رنگ آبی نشانه کم خطر، رنگ زرد خطر متوسط، رنگ نارنجی وضعیت پرخطر، رنگ قرمز نشانه وضعیت خیلی پرخطر است

بنابراین در شهرهای نارنجی جز گروه شغلی ۳ و ۴ که شامل تالارهای پذیرایی، استخرها و باشگاه ها، کافه ها، مهدهای کودک و سینماها می شود، بقیه اصناف می توانند به صورت تمام وقت فعالیت نمایند.

رعایت کامل شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی توسط واحد های صنفی الزامی است.

در صورت استفاده نکردن متصدیان واحد‌های صنفی و مشتریان آن‌ها از ماسک و رعایت نکردن موارد بهداشتی، واحد کسبی به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهد شد.

تجربه یک سال گذشته و به‌خصوص پیک‌های سنگین ماه‌های گذشته به همگی ما اثبات کرد که ویروس کرونا به‌هیچ‌عنوان قابل پیش‌بینی نبوده و نباید به نرمی با آن برخورد کرد.

امیدواریم مردم استان مرکزی به‌تمامی نکات بهداشتی پایبند باشند و مطابق دستورات ستاد ملی و استانی کرونا رفتار نمایند، تا بتوانیم به‌زودی این ویروس را از  شهر خود بیرون نماییم.

تعداد موارد مبتلابه کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان مرکزی به 59392 نفر رسیده است.

انتهای پیام/