اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۸
کد خبر: 86481
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
دیارآفتاب گزارش می دهد

آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های استان مرکزی در مقابله با کرونا+جزئیات

در حال حاضر استان مرکزی دو شهرستان با وضعیت زرد و 10 شهرستان با وضعیت نارنجی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانه اطلاع رسانی(اپلیکیشن ماسک) وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، وضعیت استان مرکزی در زمینه کنترل شیوع کرونا مناسب تر شده است به گونه‌ای که بر اساس نقشه آماری درج شده در این سامانه در حال حاضر در این استان دو شهرستان با وضعیت زرد و 10 شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 در حال حاضر شهرستان های تفرش و کمیجان استان مرکزی در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان مرکزی نارنجی هستند.

بر اساس شاخص نمادهای این سامانه، رنگ آبی نشانه کم خطر، رنگ زرد خطر متوسط، رنگ نارنجی وضعیت پرخطر، رنگ قرمز نشانه وضعیت خیلی پرخطر است

بنابراین در شهرهای نارنجی جز گروه شغلی ۳ و ۴ که شامل تالارهای پذیرایی، استخرها و باشگاه ها، کافه ها، مهدهای کودک و سینماها می شود، بقیه اصناف می توانند به صورت تمام وقت فعالیت نمایند.

رعایت کامل شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی توسط واحد های صنفی الزامی است.

در صورت استفاده نکردن متصدیان واحد‌های صنفی و مشتریان آن‌ها از ماسک و رعایت نکردن موارد بهداشتی، واحد کسبی به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهد شد.

تجربه یک سال گذشته و به‌خصوص پیک‌های سنگین ماه‌های گذشته به همگی ما اثبات کرد که ویروس کرونا به‌هیچ‌عنوان قابل پیش‌بینی نبوده و نباید به نرمی با آن برخورد کرد.

امیدواریم مردم استان مرکزی به‌تمامی نکات بهداشتی پایبند باشند و مطابق دستورات ستاد ملی و استانی کرونا رفتار نمایند، تا بتوانیم به‌زودی این ویروس را از  شهر خود بیرون نماییم.

تعداد موارد مبتلابه کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان مرکزی به 59392 نفر رسیده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار