دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
کد خبر: 86481
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
دیارآفتاب گزارش می دهد

آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های استان مرکزی در مقابله با کرونا+جزئیات

در حال حاضر استان مرکزی دو شهرستان با وضعیت زرد و 10 شهرستان با وضعیت نارنجی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانه اطلاع رسانی(اپلیکیشن ماسک) وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، وضعیت استان مرکزی در زمینه کنترل شیوع کرونا مناسب تر شده است به گونه‌ای که بر اساس نقشه آماری درج شده در این سامانه در حال حاضر در این استان دو شهرستان با وضعیت زرد و 10 شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 در حال حاضر شهرستان های تفرش و کمیجان استان مرکزی در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان مرکزی نارنجی هستند.

بر اساس شاخص نمادهای این سامانه، رنگ آبی نشانه کم خطر، رنگ زرد خطر متوسط، رنگ نارنجی وضعیت پرخطر، رنگ قرمز نشانه وضعیت خیلی پرخطر است

بنابراین در شهرهای نارنجی جز گروه شغلی ۳ و ۴ که شامل تالارهای پذیرایی، استخرها و باشگاه ها، کافه ها، مهدهای کودک و سینماها می شود، بقیه اصناف می توانند به صورت تمام وقت فعالیت نمایند.

رعایت کامل شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی توسط واحد های صنفی الزامی است.

در صورت استفاده نکردن متصدیان واحد‌های صنفی و مشتریان آن‌ها از ماسک و رعایت نکردن موارد بهداشتی، واحد کسبی به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهد شد.

تجربه یک سال گذشته و به‌خصوص پیک‌های سنگین ماه‌های گذشته به همگی ما اثبات کرد که ویروس کرونا به‌هیچ‌عنوان قابل پیش‌بینی نبوده و نباید به نرمی با آن برخورد کرد.

امیدواریم مردم استان مرکزی به‌تمامی نکات بهداشتی پایبند باشند و مطابق دستورات ستاد ملی و استانی کرونا رفتار نمایند، تا بتوانیم به‌زودی این ویروس را از  شهر خود بیرون نماییم.

تعداد موارد مبتلابه کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان مرکزی به 59392 نفر رسیده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار