تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
کد خبر: 86265
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰

مراسم جمع خوانی قرآن آزادگان استان مرکزی

مراسم جمع خوانی قرآن توسط تعدادی از آزادگان سرافراز استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در حاشیه مراسم جمع خوانی قرآن کریم توسط جمع محدودی از آزادگان سرافراز استان مرکزی گفت: یکی از برنامه های مهم ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت در سالجاری توجه به قرآن و معارف قرآنی است چراکه پایه و اساس فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از قرآن و معارف است و باید به این مسئله توجه شود.

وی افزود: امام خمینی(ره) با تکیه بر معارف قرآنی جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کردند و در واقع دفاع مقدس مردم و رزمندگان در جنگ تحمیلی بر اساس مبانی قرآنی بوده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: مردم و رزمندگان با تاسی از قرآن کریم و روحیه ایثار و شهادت توانستند آیات قران کریم را در دفاع مقدس خود به طور عملی تفسیر کنند.

وی بیان کرد: روحیات و رفتارهای رزمندگان در دفاع مقدس برای دفاع همه جانبه از کشور، وطن و ناموس خود همه برگرفته از آیات قرآن بود و بر اساس فرمان قرآن کریم رزمندگان وارد جهاد همه جانبه شدند.

کریمی تأکید کرد: مهمترین پایه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج فرهنگ قرآن و معارف قرآن است و باید در این خصوص سرمایه گذاری کرد و همه ظرفیت ها را پای کار آورد.

وی گفت: خوشبختانه در ایام ماه مبارک رمضان برنامه های خوبی در این راستا توسط رزمندگان ، ایثارگران و اقشار مردم برگزار شد و این برنامه ها نباید متوقف شوند و فرهنگ قرآن و معارف همواره باید در جامعه زنده و پویا باشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: امروز در جمع محدود آزادگان عزیز و سرافراز استان مرکزی در مراسم جمع خوانی قرآن کریم حضور پیدا کردیم تا ضمن ادای احترام به قرآن کریم اهمیت از این اقدام ارزشمند بار دیگر حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: حضور در جمع آزادگان عزیز فرصتی ارزشمند برای بازخوانی خاطرات است وخوشبختانه اینگونه محافل قرآنی در بین رزمندگان، ایثارگران و آزادگان استان برقرار است اما به دلیل بیماری منحوس کرونا محدودتر برگزار می شود.

کریمی خاطر نشان کرد: ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی در راستای ترویج قرآن خوانی و تقویت معارف قرآنی برنامه های ویژه ای در نظر گرفته که با مشارکت سایر دستگاه های دیگر عملیاتی خواهند شد.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار