127 بیمار کرونای در استان بستری هستند/کمبود ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در سطح داروخانه‌های استان نداریم آمادگی ایران برای صادرات نظامی/سبد نیروهای مسلح برای تجارت جهانی ایران در تعمیر دکل‌های حفاری خودکفا شد آژانس اتمی نبود مواد هسته‌ای در سوله حادثه‌دیده سایت نطنز را تأیید کرد تمام رانت‌هایی که علیرضا زاکانی برای خانواده‌اش استفاده کرد! لباس کامپوزیت ایرانی برای راکت‌انداز مرگبار روسی/ دستیابی سپاه به تکنولوژی سلاحی که ارتش آمریکا به کمک اروپا تولید می‌کند +عکس فرمانده‌ای که در تاریخ گُم شد + تصاویر گویا مسجد او، جزئی از محیط خفقان‌زده پیش از انقلاب نبود! گلایه تولیدکنندگان از نرخ‌ دولت برای محصولات پتروتئینی و شیرخام عراق|پیامدهای اهانت رسانه سعودی به آیت الله سیستانی/ درخواست از الکاظمی و حلبوسی برای اتخاذ موضع رسمی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
کد خبر: 860
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲

شورای نگهبان تاکنون فراجناحی عمل کرده است/ نخبگان در برابر جو مسموم علیه شورای نگهبان موضع بگیرند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان تاکنون در تایید و رد صلاحیت نامزدهای انتخابات فراجناحی و بدون وابستگی به حزب و جریان خاصی عمل کرده است و قطعاً این مسیر را ادامه خواهد داد.
به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ تضعیف شورای نگهبان، تضعیف نظام است و کسی نباید به خود اجازه دهد شورای نگهبان را زیر سوال ببرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه امروز جریانی که به دنبال رسیدن به قدرت است و برای رسیدن به این خواسته قانون را زیر پا گذاشته و به خط قرمزهای نظام اهمیتی نمی‌دهد، به خود اجازه داده بر خلاف قانون عمل کرده و با ایجاد هجمه‌های بسیار با شورای نگهبان به مخالفت برخیزد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی امروز پرچم مخالفت با شورای نگهبان را در دست گرفته‌اند که تصمیم دارند در جایگاهی قرار بگیرند که جایگاه قانون‌گذاری برای کشور است و این جایگاه باید به اهل آن سپرده شود.

آصفری اظهار داشت: به راستی چگونه مردم می‌توانند به کسانی که شورای نگهبان را زیر سوال می‌برند، اعتماد کرده و به آنها رای بدهند، چرا که اینها نخواهند توانست قانون‌گذار خوبی برای کشور بوده و قوانین خوب و متقنی را برای کشور تصویب کنند.

وی بیان کرد: اگر فردی نسبت به شورای نگهبان اعتراضی دارد باید اعتراض خود را از طریق قانون دنبال کند، اینکه بخواهند در رسانه‌های خود شورای نگهبان را زیر سوال ببرند اقدام ناپسندی است، اما متأسفانه می‌بینیم استارت این حرکت را برخی از مسئولان نظام زده‌اند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز کسانی شورای نگهبان را زیر سوال برده و به این شورا انگ سلیقه‌ای برخورد کردن می‌زنند که خود، شورای نگهبان را قبول داشته و از فیلتر همین شورا عبور کرده‌اند، خود این افراد کسانی هستند که شورای نگهبان رقبای آنها را رد صلاحیت کرده است.

آصفری افزود: چگونه است که دیروز از سوی این مسئولان صحبتی از مر قانون و سلیقه‌ای برخورد کردن شنیده نمی‌شد، اما امروز به راحتی به خود اجازه می‌دهند مسئولان شورای نگهبان را به سلیقه‌ای برخورد کردن متهم کنند.

وی گفت: جای بسی تأسف است که بعضی از سخنان کسانی که امروز شورای نگهبان را زیر سوال می‌برند، از رادیو بیگانه شنیده می‌شود و به خوراک شبکه‌های ماهواره‌ای تبدیل شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح چنین موضوعات و فشار به شورای نگهبان بر خلاف قوانین نظام است، اظهار کرد: بدون شک شورای نگهبان به سخنان کسانی که به دنبال فشار به این نهاد هستند هیچ توجهی نخواهند کرد و همچون گذشته با رعایت قانون و با دوری از جوسازی‌ها کار خود را دنبال خواهد کرد.

آصفری تاکید کرد: امروز باید نخبگان کشور در برابر جو مسموم علیه شورای نگهبان موضع گرفته و پاسخ دندان‌شکن به عاملان این جوسازی بدهند، به ویژه رسانه‌ها باید پاسخ این افراد را داده و اجازه ندهند شورای نگهبان مورد هجمه قرار گیرد.

وی گفت: شورای نگهبان تاکنون در تایید و رد صلاحیت نامزدهای انتخابات فراجناحی و بدون وابستگی به حزب و جریان خاصی عمل کرده است و قطعاً در ادامه مسیر نیز این روند را در پیش خواهد گرفت.

انتهای پیام/س

captcha