مقابله با‌ خلق پول و تورم ‌با کاهش ناترازی بانک‌ها‌ تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
کد خبر: 85436
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
کارشناس مسائل سیاسی در میزگرد «انتخاب اصلح و اهمیت حضور مردم در انتخابات»:

حضور باشکوه ملت در انتخابات منافع ملی و اقتدار کشور را تضمین می کند

جهانبخشی گفت: هرچقدر مردم برای حضور در انتخابات آگاهی و بصیرت داشته باشند که بصیرت ملت ایران امروز در دنیا بی نظیر است قطعاً نتیجه انتخابات منفعت مردم و اقتدار کشور را بهتر می تواند تضمین کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی در میزگرد «انتخاب اصلح و اهمیت حضور مردم در انتخابات» با اشاره به اهمیت حضور باشکوه در انتخابات خرداد سال جاری گفت: شرکت در انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که هم از نظر حقوقی، ملی، دینی، سیاسی افراد و آحاد مردم وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی که برگرفته از اسلام و حقوق است این اختیار به مردم داده شده که در سرنوشت خود تأثیرگذار باشند و در عرصه‌های مختلف بتوانند اراده خودشان را به منصه ظهور برسانند و در واقع شرکت در انتخابات یک حق برای مردم است و این حق عرصه را برای مشارکت مردم در عرصه های مختلف باز کرده و طبیعی است که این مسئله تأثیر بسیاری در پیشرفت امور دارد.

حضور باشکوه ملت در انتخابات منافع ملی و اقتدار کشور را تضمین می‌کند

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: هرچقدر مردم برای حضور در انتخابات آگاهی و بصیرت داشته باشند که بصیرت ملت ایران امروز در دنیا بی‌نظیر است قطعاً نتیجه انتخابات منفعت مردم و کشور را بهتر می‌تواند تضمین کند.

وی بیان کرد: ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته علیرغم دشمنی‌های بسیاری که علیه آنها انجام‌شده همواره با بصیرت درصحنه‌های مختلف حضور دارند و دشمنان نتوانسته‌اند با توطئه‌های خود جلوی اراده ملت بایستند.

جهانبخشی با بیان اینکه جمهوری اسلامی برگرفته از اراده ملت ایران است و خواست و اراده مردم اسلام است، افزود: دین اسلام مطابق با فطرت انسان ها است و با نیازهای او همخوانی دارد و طبیعی است که دشمنان نمی خواهند مردم به خواست و اراده خود دست پیدا کنند و لذا برای حضور در انتخابات کارشکنی می کنند و امروز همه تلاش دشمنان کمرنگ کردن حضور مردم در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف است.

پشتوانه قوی جمهوری اسلامی اراده ملت است

وی با تأکید بر اینکه پشتوانه قوی جمهوری اسلامی اراده ملت است و تا به امروز این‌گونه بوده و قطعاً در آینده هم این‌گونه خواهد بود، گفت: دشمن با کمرنگ کردن حضور مردم در عرصه‌های مختلف به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود هستند و خوشبختانه در طول ۴۲ سال گذشته ملت ایران هم دشمن‌شناسی و هم دشمن‌ستیزی خود را نشان دادند و بزرگ‌ترین مانع برای دشمن خود مردم هستند.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: اصل حضور مردم در انتخابات مهم است چراکه ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما نباید مانع حضور گسترده مردم شود.

وی با اشاره به اینکه امروز به اعتقاد کارشناسان و نخبگان بسیاری از مشکلات ریشه در داخل کشور دارد، گفت: طبیعی است زمانی که قوی باشیم و بتوانیم از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم قطعاً مشکلات کمتر خواهد شد.

راه عبور از مشکلات توانمندی و قوی شدن همه‌جانبه ملت ایران است

جهانبخشی افزود: درست است از خارج کشور فشارهای ناجوانمردانه اقتصادی و سیاسی بر روی کشور است اما راه عبور از مشکلات توانمندی و قوی شدن همه‌جانبه ملت ایران است و مردم می‌توانند در انتخابات با انتخاب صحیح خود آن را محقق سازند.

وی تأکید کرد: تا به امروز با حضور معنادار ملت درصحنه ها و خصوصاً انتخابات دشمن در برنامه‌های خود ناکام مانده و لذا شرکت در انتخابات خردادماه از جهات بسیاری اهمیت زیادی دارد.

کارشناس مسائل سیاسی بابیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی یک امانت الهی است و این امانت باید به‌خوبی حفظ شود، گفت: این امانت باید به صاحب اصلی آن تحویل داده شود، گاهی اوقات برخی از افراد سعی می‌کنند که مشکلات داخلی را به اصل نظام ارتباط دهند که این‌یک کار خطا و اشتباهی است و این‌ها شیطنت دشمن است.

وی گفت: مشکلات امروز که مدیریتی هستند به انتخاب مردم برمی‌گردد چراکه برداشت ما به کاشته‌هایمان برمی‌گردد و امروز که عرصه انتخاب برای ما باز است باید به‌درستی انتخاب کنیم.

راهکار حل مشکلات حضور باشکوه و انتخاب صحیح در انتخابات است

جهانبخشی افزود: اگر امروز کسی برای حل مشکلات کشور راهکار عملیاتی نداشته باشد و توان مدیریتی اداره کشور را نداشته باشد نباید در عرصه انتخابات داوطلب شود و این مربوط به همه انتخابات اعم از شوراها، مجلس و ریاست جمهوری است.

وی خاطرنشان کرد: راهکار حل مشکلات حضور باشکوه و انتخاب صحیح در انتخابات است و اگر می‌خواهیم به وصیت‌نامه حضرت امام(ره) و شهدا عمل کنیم و اگر می‌خواهیم به وظیفه دینی وانقلابی خودعمل کنیم باید در انتخابات شرکت کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار