خروج از برجام اشتباه بسیار بزرگی بود خنثی کردن تحریم‌ها اولویت اصلی دانشگاه و صنایع باشد/ توسعه پایدار با کار و تلاش شبانه‌روزی، تولید رقابتی و صادرات محور محقق می‌شود جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
کد خبر: 85402
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
کارشناس سیاسی در میزگرد «انتخاب اصلح و اهمیت حضور مردم در انتخابات»:

دشمن شناسی و استکبار ستیزی مهمترین شاخصه کاندیدای اصلح است

یاری گفت: امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب همواره تأکید داشتند که یک رئیس‌جمهور اصلح نباید مرعوب دشمن شود، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی مهم ترین شاخصه کاندیدای اصلح است.

به گزارش دیار آفتاب؛ جواد یاری، کارشناس سیاسی در میزگرد «انتخاب اصلح و اهمیت حضور مردم در انتخابات» با اشاره به اینکه اهمیت حضور گسترده در انتخابات گفت: انتخابات باید پرشور باشد و مردم باید خوب انتخاب کنند زیرا مطالبه رهبر معظم انقلاب از مردم نیز همین موضوع است و باید تلاش کنیم در انتخابات حضور پرشوری داشته باشیم و نسبت به انتخاب اصلح اقدام کنیم.

وی با اشاره به انتخاب اصلح افزود: ویژگی‌های یک کاندیدای اصلح از منظر امام خمینی(ره) برگرفته از آیات و روایات است.

دشمن شناسی و استکبار ستیزی مهمترین شاخصه کاندیدای اصلح است

یاری اظهار کرد: امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب همواره تأکید داشتند که یک رئیس‌جمهور اصلح نباید مرعوب دشمن شود، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی مهم ترین شاخصه کاندیدای اصلح است.

کارشناس سیاسی گفت: در دولت فعلی شاهد بودیم که با اظهار ترس و مخابره کدها و پالس‌های مرعوب شدن از سوی وزیر امور خارجه و دولتمردان به دشمنان، فشارها و تحریم‌ها افزایش یافت.

یاری ساده زیستی را از ملاک‌های کاندیدای اصلح دانست و افزود: حضرت امام(ره) فرمود؛ «کسی با ما خواهد بود که درد مردم را چشیده باشد، سرچشمه بدبختی‌های این ملت زمانی خواهد بود که متصدیان امور مردم، مرفه باشند»

وی با بیان اینکه امروز کاخ نشینی دولتمردان بر کسی پوشیده نیست، گفت: دولتمردان ما امروز اعلام می شود که بالای هزاران میلیارد ثروت دارند و به تعبیر امام(ره) وقتی این افراد بر امور به تکیه زدند باید فاتحه انقلاب و نظام را خواند، این افراد نباید مسئولیت کلیدی بگیرند.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: دین‌مداری و عمل به دستورات اسلام یکی دیگر از شاخصه‌های کاندیدای اصلح از منظر امام(ره) است، اظهارات و پیگیری دولتمردان در سند ۲۰۳۰ تضاد با اسلام است، ولنگاری فضای مجازی و ترویج فساد و فحشا نشان از عدم دغدغه دین برای دولتمردان است.

کاندیدای اصلح باید تخصص و تجربه داشته باشد

وی گفت: کاندیدای اصلح باید تخصص و تجربه را داشته باشد، اشراف بر طرح‌ها و محاسبات جهانی هم از الزامات یک رئیس‌جمهور است.

یاری افزود: امروز دولتمردان زبان جهانی و گفتگو را بلد نیستند و به همین واسطه ملت ایران تحقیر شد و پاسپورت ایرانی بی‌اعتبار شد، دولتمردان از ظرفیت‌های کشور غافل شده و مشکلات عظیمی را برای مردم ایجاد کردند.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: از حضرت صادق(ع) در مورد اصلح سؤال شد و ایشان فرمود؛ اگر به تشخیص نرسید چه کسی صادق‌تر، عادل‌تر و با تقواتر است، ببینید که متدین به چه کسی متمایل‌تر هستند و دشمن با چه کسی مخالف می‌کند.

دشمنان در انتخابات بی‌طرف نیستند

وی با اشاره به اینکه دشمنان در انتخابات ما بی‌طرف نیستند، گفت: در انتخابات پیشرو، دشمن می‌داند انتخاب واقعی است و دست او خالی است، بنابراین به دنبال این است که فردی بر سرکار بیاید که انقلابی نباشد و ظرفیت‌های کشور را مغفول و مردم را ناامید کند.

یاری افزود: انتخاب اصلح کار سختی است، برای رسیدن به کاندیدای اصلح، بدها را کنار بگذاریم، مردم باید با هوشیاری و بصیرت آنهایی که بدنام و دروغگو و وعده‌های سرخرمن می دهند را کنار بزنند.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: در نظام‌های دموکراتیک جهان مردم یاد گرفتند که یک سیاستمدار را با یک وعده فریبنده برای همیشه از صحنه کنار بگذارند و از شورای نگهبان هم می‌خواهیم که افرادی که وعده دروغ می‌دهند، برای همیشه از صحنه انتخابات حذف کنند و این افراد نباید به مردم تحمیل شوند.

وی خاطرنشان کرد: مردم در درس سیاست ضعیف هستند، متأسفانه برخی افراد ساده‌لوح با فریب رسانه‌های بیگانه نمی‌توانند، کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار