برخورد با متخلفان در حوزه ساختمان سازی جزء اولویت ها باشد/نماهای رومی در هنگام حوادث مشکلات بسیاری به همراه دارد واحدهای تولیدی دام و طیور ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند انقلاب اسلامی هیمنه نظام استکبار را در هم شکسته است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شازند با حضور جانشین سازمان بسیج واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
کد خبر: 85104
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
آلودگی در هوای بهاری هم دست بردار نیست؛

کیفیت هوای اراک و شازند در وضعیت «ناسالم برای گروه های حساس» قرار گرفت

براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای اراک در ساعت 10 صبح روز جاری با شاخص ۱12 و شازند با شاخص 113 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت 10 روز سه شنبه 24 فروردین ماه با شاخص 112 همچون چند روز اخیر باز هم در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

این در حالی است که ایستگاه پایش میدان شریعتی به دلایل نامشخص از مدار خارج شده است در صورتی که اگر این ایستگاه هم در مدار قرار داشته باشد شاخص آلایندگی هوای اراک به مراتب بالاتر خواهد بود، هر چند به عقیده کارشناسان محیط زیست با توجه به گذشت چندین سال از فعالیت این سنجنده ها و جانمایی نامناسب ایستگاه ها در شبکه پایش هوای اراک شاخص ها به مراتب اعدادی پایین تر از آلودگی موجود را نشان می دهند که با استانداردهای محیط زیستی منطبق نیست.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است، این در حالی است که اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور است و بر اساس آمارهای موجود در سال ۹۹ بیش از ۵۰ روز ناسالم را به ثبت رسانده است، هر چند از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز چندین روز شرایط ناسالمی را تجربه کرده است که البته کم بارشی و وقوع پدیده گرد و غبار این موضوع را تشدید می کند.

گفتنی است کیفیت هوای شازند نیز با شاخص 113 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار