نتانیاهو: مقابله با ایرانِ هسته‌ای وظیفه بزرگ ماست ایرادات رویه جدید وزارت صنعت برای تأمین فولاد قطعه سازان/اتمام موجودی سازندگان تا خرداد آثار اقتصادی توافقنامه ایران و چین از دیدگاه یک اندیشکده آمریکایی روند غنی‌سازی ادامه دارد/ سیستم برق نطنز وصل شده است خیال استقلالی‌ها بابت کرونا راحت شد امسال احتمالا کم‌بارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر خواهد شد/ وضعیت ذخایر سدها آنچنان وخیم نیست تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شد شرط برگزاری مراسم احیاء در شب­های قدر / برگزاری نماز جماعت در شهرهای آبی بلامانع است اوضاع کرونایی کشور بدتر از قرمز و به سیاه نزدیک است/ بسیاری از مردم آبی فکر می‌کنند
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
کد خبر: 84860
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳

توضیح ربیعی درباره عدم بستن مرزهای ایران و ترکیه توسط دولت / تصمیم شتاب‌زده آسیب زیادی به ما وارد می‌کرد

سخنگوی دولت گفت: موضوع بسته شدن مرز‌های زمینی و هوایی بین ایران و ترکیه به دلیل شیوع موج جدید کرونا امروز به وزارت کشور ابلاغ شد و براساس این تصمیم تردد تور‌های مسافرتی به این کشور فعلا تعلیق یافته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو علی ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرگزاری دانشجو در خصوص نامه یازده فروردین وزیر بهداشت به وزارت کشور در خصوص بسته شدن مرز‌های زمینی و هوایی بین ایران وترکیه با توجه به جهش نوع جدیدی از کرونا در ترکیه و عدم اهتمام جدی دولت به این موضوع گفت: موضوع بسته شدن مرز‌ها بین ایران و ترکیه با توجه به شیوع موج جدید کرونا امروز به وزارت کشور ابلاغ شد براین اساس از آنجا که بیشتر حجم مسافرت‌های تفریحی به ترکیه با تور‌های مسافرتی صورت می‌گیرد تردد تور‌های مسافرتی از امروز (1400/1/17) تعطیل شد.

وی افزود: براساس این تصمیم فقط موارد استثنا به منظور تعطیل نشدن فعالیت‌های اقتصادی- تجاری و سفر‌های ضروری به منظور انتقال کالا میان دو کشور آن هم با رعایت دقیق پروتکل‌ها بین ایران و ترکیه صورت می‌گیرد.

ربیعی در خصوص موضوع تعلل دولت در عمل به این پیشنهاد وزارت بهداشت گفت: اساسا پیشنهادات یک پروسه دارد، اما همکاران ما همان روز که پیشنهادی می‌دهند همان روز هم آن را خبری می‌کنند تا موضوع با سرعت بیشتری پیگیری شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: براساس ضوابط موجود یک پیشنهاد باید در فرایند تصمیم سازی در کمیته اجتماعی امنیتی و انتظامی بررسی شود.

وی ادامه داد: من در این خصوص مستقیماً با آقای رحمانی فضلی وزیر کشور نیز گفتگو کردم و او نیز در پاسخ به این پیشنهاد گفت همان موقع که نامه را به صورت کتبی دریافت کردم و از فضای مجازی هم دیدم موضوع در دستور کار کمیته اجتماعی امنیتی انتظامی وزارت کشور قرار گرفت.

ربیعی یادآور شد: براساس چارچوب‌های موجود زمانی که بناست تصمیمی اتخاذ شود که وزارت خانه‌های مختلف در آن دخیل هستند این موضوع در کمیته مربوطه مطرح می‌شود و تصمیم سازی صورت می‌گیرد دیروز نیز هماهنگی‌های لازم در خصوص بسته شدن مرز‌ها بین ایران و ترکیه صورت گرفت و امروز هم به وزارت کشور ابلاغ شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: طبیعتاً این فرایند، فرایندی چند روزه است که تصمیم شتاب زده در خصوص آن می‌تواند آسیب‌های زیادی به کالا‌های تجاری ما در مرز دو کشور وارد کند در نتیجه این تصمیم نیازمند بررسی و تحلیل بود و مطمئن باشید تعللی در این خصوص صورت نگرفته است.

captcha