خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی+فیلم ۳۹ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله زده هرمزگان حضور یافتند/برنامه ریزی‌های لازم جهت تامین ۴۰۰۰ تخته موکت و ۷۵۰۰ تخته پتو صورت گرفته است+فیلم سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی‌ها چگونه مدیریت می‌شوند؟ جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی مهمترین رسالت امروز بسیج است/ایجاد و تثبیت ۲۳۰۰ فرصت شغلی به همت بسیج در کارخانجات استان مرکزی مستاجران در دریای پرتلاطم اجاره/ تعیین نرخ دستوری راهگشا است؟ ادعای بلومبرگ: مذاکرات دوحه احتمالا بعد از دیدار منطقه‌ای بایدن از سر گرفته می‌شود قطع برق ریشه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی را خشکاند! پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد ضرورت بکارگیری مولدهای برق در ادارات و صنایع جان باختن یک هم استانی و شناسایی 23 بیمار جدید کرونایی
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
کد خبر: 84582
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
کارشناس مسائل بین الملل:

توافق ایران و چین تضمین کننده منافع هر دو کشور است/این همکاری می تواند در پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد

هانی زاده گفت: بسیاری از کشورهای غربی و رسانه های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند سند همکاری ایران و چین را سند استعماری تلقی کنند در حالیکه منافع ملی ایران در این سند محرز است و این همکاری می تواند در گسترش و پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛هانی زاده ، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: همکاری های استراتژیک ایران و چین یک سند تضمین کننده منافع مشترک تهران و پکن است .

هانی زاده اظهار کرد: از آنجایی که چین یکی از شرکای اقتصادی و سیاسی ایران است این سند می تواند محور همکاری جدیدی را در شرق و غرب آسیا بین ایران و چین ایجاد کند.

 وی افزود: با توجه به اینکه چین در آینده در صدد احیا جاده ابریشم است و ایران یکی از محوری ترین کشورهای جاده ابریشم تلقی می شود لذا این سند همکاری می تواند یک بلوک اقتصادی گسترده ای را در شرق جهان ایجاد کند.

این کارشناس سیاسی در ادامه بیان کرد: علاوه بر چین ممکن است روسیه و کشورهای دیگر در شرق و غرب آسیا به این همکاری ایران و چین بپیوندند و به تدریج بخش مهمی از جهان از نفوذ استعمارگرانه آمریکا و نفوذ دلار خارج خواهد شد.

وی تصریح کرد: چین درصدد است به جای استفاده از دلار از یک ارز جدیدی برای تقابل با تهدیدهای آمریکا استفاده کند  ایران نیز همواره مورد تحریم آمریکاست لذا به نفع ایران است که سند راهبردی  و همکاری 25 ساله ایران و چین را عملیاتی بکند.

 هانی زاده اظهار کرد: علی رغم جریان سازی هایی که صورت میگیرد این سند دربرگیرنده منافع ملی ایران است و جای نگرانی نیست.

هانی زاده خاطر نشان کرد: بسیاری از کشورهای غربی و رسانه های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند  این سند همکاری  را سند استعماری تلقی کنند در حالیکه منافع ملی ایران در این سند محرز است  و این همکاری می تواند در گسترش و پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار