خدمت رسانی بی وقفه سپاه در مناطق زلزله زده غرب هرمزگان/ اعلام آمادگی سپاه امام سجاد (ع) در ساخت منازل تخریبی+فیلم ۳۹ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله زده هرمزگان حضور یافتند/برنامه ریزی‌های لازم جهت تامین ۴۰۰۰ تخته موکت و ۷۵۰۰ تخته پتو صورت گرفته است+فیلم سلبریتی یک شخص نیست یک رسانه است/ سلبریتی‌ها چگونه مدیریت می‌شوند؟ جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی مهمترین رسالت امروز بسیج است/ایجاد و تثبیت ۲۳۰۰ فرصت شغلی به همت بسیج در کارخانجات استان مرکزی مستاجران در دریای پرتلاطم اجاره/ تعیین نرخ دستوری راهگشا است؟ ادعای بلومبرگ: مذاکرات دوحه احتمالا بعد از دیدار منطقه‌ای بایدن از سر گرفته می‌شود قطع برق ریشه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی را خشکاند! پیش ثبت‌نام اربعین آغاز شد ضرورت بکارگیری مولدهای برق در ادارات و صنایع جان باختن یک هم استانی و شناسایی 23 بیمار جدید کرونایی
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
کد خبر: 84312
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

مجلس می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های اثرگذار در تحقق شعار سال موثر باشد

آصفری گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های تشویقی و اثرگذار در جهت اجرایی شدن شعار سال بسیار موثر باشد و فضایی باید توسط مجلس و دولت در کشور ایجاد شود که حمایت از تولید و تولیدکننده به وضوح دیده شود.

محمد حسن آصفری نائب رئیس کمیسون امور داخلی کشور و امور شوراهای مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به شعار سال و ضرورت تحقق آن گفت: در طی چند سال اخیر فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری شعار سال ها توسط ایشان مزین به مسئله اقتصاد بوده و این نشان از اهمیت مسئله تولید است که باید به آن بیش از هر زمانی توجه شود.

وی افزود: متاسفانه در طی سال های گذشته شعارهای سال تنها به بنرهای تبلیغاتی تبدیل شدند و اقدام عملیاتی موثر در این راستا زیاد دیده نشده در صورتی که فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه یک راهبرد و نقشه راه باید باشد و همه دستگاه ها طبق آن حرکت کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز متاسفانه تولیدکنندگان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که نیاز است همه برای رفع مشکلات و مانع زدایی های تولید پای کار بیایند چراکه یک تولید کننده برای اخذ یک مجوز باید بیش از ۱۸۰ روز در راهرو ادارات سردرگم باشد.

وی بیان کرد: امروز برخی از موانع دست و پا گیر تبدیل به قانون شده اند و این ها سبب شده که جهش تولید به معنای واقعی تحقق پیدا نکند و مجلس شورای اسلامی باید گامی بلند در این راستا بردارد.

آصفری اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های تشویقی و اثرگذار در این راستا بسیار موثر باشد و فضایی باید توسط مجلس و دولت در کشور ایجاد شود که حمایت از تولید و تولیدکننده به وضوح دیده شود.

وی گفت: امروز متاسفانه بانک ها خود به یک مانع بزرگ برای تولید تبدیل شده اند و به جای اینکه تسهیلات کمک کننده به تولید کنندگان بدهند تسهیلات با سودهای سنگین می دهند که خود مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند.

آصفری خاطر نشان کرد: همچنین شهرک های صنعتی که خود باید مهمترین عامل ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان باشند و زمین رایگان به تولیدکنندگان بدهند به محلی برای سوآوری تبدیل شده اند و همچون یک بنگاه اقتصادی زمین ها را چند برابر در اختیار تولید کننده قرار می دهند که آنها باید بخش اعظمی از سرمایه خود را صرف زمین کند و دغدغه اصلی تولید گم می شود و اینها موانع بزرگی هستند که همه باید برای رفع آنها تلاش جدی و شبانه روزی انجام بدهیم.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار