تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
کد خبر: 84231
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
یادداشت

خزان اردهال

یادداشتی انتقادی بر زمزمه جدائی بهار اردهال از شهرستان دلیجان

به گزارش دیار آفتاب؛ بوی غربت تو کوههای اردهال را فرا گرفته است. از همان روزهایی که غریبانه و حسین گونه به خاک افتادی و خون شد نشان مظلومیتت. هر سو که چشم می چرخانم نشانی از تو می جویم.بارگاهت همان قدر عظمت و شکوه دارد که تاریخ بلندت. آنگاه که در پهنای تاریخ و در اوایل قرن دوم هجری قدم در این خطه نهادی بوی دلنشین امامت از دیار مدینه را سوغات کردی برا ی مردم این سرزمین. تمجید امام هشتم از منطقه اردهال و اطلاق فضیلت کربلا بر ثواب زیارت سلطان توسط رئیس مذهب شیعه  (ع) بزرگترین نشان از وسعت و معنویت این سرزمین و گوهر وجودی تو دارد.

این بارگاه ملکوتی همواره مورد ستایش و تقرب شیفتگان سفره نورانی اهل بیت عصمت و طهارت بوده است. بدون شک این ریسمان محکم مایه اتحاد و همدلی و یکپارچگی مردم منطقه بوده و خواهد بود حال چه شده است که عده ای بی محابا قلم و قدم بر مسیر تنش و بحران نهاده اند؟ زمزمه جدائی روستای بهار اردهال و اطراف امامزاده که جزو حریم استان مرکزی و شهرستان دلیجان می باشد ، در روزهای اخیر در حالی از سوی یک مرجع رسمی در وزارت کشور مطرح می گردد که نیاز اصلی جامعه در شرایط حساس کنونی اتحاد و انسجام است.

مدیر کل محترم! قلم را لحظه ای بر روی میز بگذار و از پنجره اتاق کارت چشم ها را روانه این دیار کن. شاید از عطر دلنشین معنویت حرم بر جان تو نشسته و زبانت از تکرار تلخ واژه های جدایی و دوری توبه کند. مسئول عزیز ! اینجا محل فرود ملائک و نزول زمزمه های قدسی است و کاشانی و دلیجانی و فینی و اردهالی در کنار هم زمزمه های روحانی وحدت را سر می دهند. پس تو را چه شده که چنین بر طبل بد صدای تقسیم و سهم خواهی می کوبی ؟ عشق به اهل بیت و به دردانه بلافصل امام پنجم در گوشه گوشه دلهای مردم این منطقه آن چنای رسوخ کرده که به چنین اقدامات خودسرانه ای محلی از اعتبار و نمایش نخواهد داد. این سرزمین ، سرزمین آزادگان و مهد فرزانگان و عاشقان دلسوخته کربلای ایران است که جمعه به جمعه زمزمه ندبه را از حرم سلطان سر می دهند. نقشه و خط کش و قلم های تفرقه در قاموس این کران راهی ندارد و آن قلم که در مسیر دفتر جدائی و تنش خطی بر دارد ، شکسته خواهد شد به نورانیت این تقرب ها. مدیر کل محترم تقسیمات کشوری! سهم نقشه سبز و نورانی اردهال  تقسیم عشق و دلدادگی و وحدت است ، پس تو تقسیم هایت را برای نقشه های دیگر در دفتر کارت نگاه دار و زائر کوی روحانیت و خلوص این درگاه شو. دربهای حرم به روی همه باز است و راه توبه گشوده!

پی نوشت: در روزهای اخیر نامه مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور مبنی بر جدائی بخشی از منطقه اردهال از شهرستان دلیجان منتشر گردیده است.این یادداشت انتقادی بر این اقدام است.

حمید صادقی
انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار