برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد تمام احتمالات دربی آسیایی/ استقلال و پرسپولیس در چه صورت به مصاف یکدیگر می روند؟ دولت هزار تومان«جایزه سرعت در تحویل»به نرخ تضمینی گندم اضافه کرد یک روز سیاه دیگر در استان مرکزی رقم خورد/ فوت  ۱۸ نفر و شناسایی ۸۳۷ بیمار جدید کرونایی
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
کد خبر: 83865
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

۴۲ تشکل مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس در استان مرکزی فعلیت می کنند

کریمی با اشاره به اینکه در استان مرکزی بیش از ۴۲ تشکل در حوزه دفاع مقدس فعالیت می کنند،گفت: این تشکل ها در ابعاد مختلف برای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش می کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین تقدیر از تشکل های برتر مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: یکی از مهمترین و بارزترین ویژگی های دفاع مقدس مردمی بودن آن بود که با استفاده از هنر و ابتکار عملی که حضرت امام(ره) داشتند توانستند بسیج عمومی در دفاع مقدس برای دفاع از ایران اسلامی تشکیل دهند.

وی افزود: حضور چشمگیر مردم در دفاع مقدس توانست پیروزی بزرگ را برای کشور رقم بزند و امروز برای حل مشکلات باید این رویکرد قابل توجه ما باشد.

کریمی اظهار کرد: یکی از شاخصه های مهم در موفقیت های ۴۲ ساله انقلاب اسلامی استفاده و الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است که مهمترین آن توجه به نقش اثرگذار مردم و مردمی اقدام کردن است و همواره در طول انقلاب شاهد هستیم هرکجا مردم وارد میدان شدند توانستند افتخارات بزرگی را به ثبت برسانند.

وی تأکید کرد: دفاع مقدس به ما یاد می دهد که می توانیم با هدایت های ولایت فقیه و با تکیه بر ظرفیت های داخلی بر دشمنان پیروز شویم و در آزمون های بزرگ سربلند بیرون بیاییم.

کریمی با بیان اینکه در کنار سایر ظرفیت ها و امکاناتی که امروز برای نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج این فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد شده ایجاد تشکل های مردمی دفاع مقدس به عنوان یک ظرفیت بسیار خوب در این راستا است،گفت:امروز در قبال فرهنگ دفاع مقدس و انتقال درست آن به نسل جوان همه مسئول هستیم چراکه دشمن با همه توان برای تحریف وارد میدان است و لذا باید به خوبی نقش آفرینی کنیم که تشکل های دفاع مقدس ظرفیتی بسیار مناسب برای نقش آفرینی در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان هستند.

وی افزود: مهمترین ویژگی تشکل های دفاع مقدس کارهای خودجوش و مردمی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که روز به روز باید رویکرد مردمی آنها تقویت شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اینکه در استان مرکزی بیش از ۴۲ تشکل در حوزه دفاع مقدس فعالیت می کنند،گفت: این تشکل ها در ابعاد مختلف برای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش می کنند.

وی افزود: اولین جشنواره ملی تجلیل از برگزیدگان برتر تشکل های مردم نهاد دفاع مقدس و مقاومت بستری مناسب برای نشان دادن توانمندی ها و ظرفیت های تشکل های استان بود که خوشبختانه گزارشات خوبی نیز از فعالیت های تشکل ها دریافت شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: در این جشنواره موسسه رهپویان معراج طلائیه با هدایت آقای مظفر صفریان مقام سوم کشوری را کسب کردند و موسسه کرانه کیمیای مهر نگار و موسسه پویندگان سرزمین گنجینه هنر مرکزی نیز رتبه برتر استانی را برای خود به ارمغان آوردند.

وی خاطر نشان کرد: انتخاب تشکل های برتر در حوزه دفاع مقدس بر اساس فعالیت ها و عملکرد آنها در طی چند سال اخیر بوده که امیدواریم روز به روز فعالیت این تشکل ها در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گسترده تر و کیفی تر باشد.

انتهای پیام /

captcha