ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد تمام احتمالات دربی آسیایی/ استقلال و پرسپولیس در چه صورت به مصاف یکدیگر می روند؟ دولت هزار تومان«جایزه سرعت در تحویل»به نرخ تضمینی گندم اضافه کرد یک روز سیاه دیگر در استان مرکزی رقم خورد/ فوت  ۱۸ نفر و شناسایی ۸۳۷ بیمار جدید کرونایی 15 نقطه شهر اراک به به پروژه آبرسانی سد کمال صالح متصل شدند پنج عامل اصلی گرایش افراد به سمت فرقه‌های انحرافی
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
کد خبر: 83769
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

اولین پارک آبخیزداری کشور در اراک افتتاح شد+عکس

اولین پارک آبخیزداری کشور واقع در منطقه گردشگری گردو در اراک، امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.

به گزارش دیار آفتاب؛اولین پارک آبخیزداری کشور با حضور کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی  و جمعی از مسئولین استان در منطقه گردشگری دره گردوی اراک افتتاح شد.

مطالعات اجرایی این پارک آبخیز با مساحت یک هزار و ۴۰۰هکتار، از سال ۱۳۸۴ شروع شده و در سال های ۹۷،۹۸ و ۹۹ قسمت عمده ای از عملیات اجرایی آن شامل ۱۶۰ مورد بند گابیونی، ۱۵مورد بند سنگ و ملات، مخزن ذخیره آب ۶هزار متر مکعبی و ۹۵ هکتار عملیات بیولوژیکی شامل ۵۷هزار اصله نهال بود، انجام شد.

احداث سه مورد آبشار طبیعی، احداث دیواره ساحلی، جاده سازی برای پیاده روی بازدیدکنندگان، احداث ۶مورد آلاچیق و ۲ مورد برکه از اقدامات صورت گرفته در این منطقه گردشگری است.

با اجرای این طرح یک و نیم میلیون متر مکعب از روان‌آب حاصل از بارندگی در این طرح مدیریت و کنترل می شود.

captcha