نتانیاهو: مقابله با ایرانِ هسته‌ای وظیفه بزرگ ماست ایرادات رویه جدید وزارت صنعت برای تأمین فولاد قطعه سازان/اتمام موجودی سازندگان تا خرداد آثار اقتصادی توافقنامه ایران و چین از دیدگاه یک اندیشکده آمریکایی روند غنی‌سازی ادامه دارد/ سیستم برق نطنز وصل شده است خیال استقلالی‌ها بابت کرونا راحت شد امسال احتمالا کم‌بارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر خواهد شد/ وضعیت ذخایر سدها آنچنان وخیم نیست تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شد شرط برگزاری مراسم احیاء در شب­های قدر / برگزاری نماز جماعت در شهرهای آبی بلامانع است اوضاع کرونایی کشور بدتر از قرمز و به سیاه نزدیک است/ بسیاری از مردم آبی فکر می‌کنند
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
کد خبر: 83730
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

اثر «عروسی خوبان» در جشنواره ادبی یوسف شایسته تقدیر شد

کریمی گفت: اثر مجتبی صفدری با عنوان «عروسی خوبان» در جشنواره ادبی یوسف شایسته تقدیر شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در حاشیه نهمین دوره جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت گفت: امروز در راستای برنامه های ستاد چهل سالگی استان نهمین دوره جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت به طور کشوری برگزار شد که یک اثر از استان مرکزی بین آثار برگزیده قرار گرفت.

وی افزود: ادبیات داستانی یکی از ظرفیت های بسیار خوب برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت است چراکه این هنر مخاطب ها و علاقمندان خود را دارد و اگر توجه به این موضوع بیشتر باشد قطعا می توان در راستای انتقال مفاهیم دفاع مقدس موثر تر واقع شد.

کریمی اظهار کرد: برگزاری نهمین دوره از جشنواره ادبی یوسف با هدف شناسایی علاقمندان و استعداد‌های برتر در حوزه داستان‌نویسی دفاع مقدس و موضوعات انجام شد که خوشبختانه نویسندگان زیادی در سطح استان از این جشنواره استقبال کردند.

وی بیان کرد: خوشبختانه سطح آثار ارسالی به جشنواره در سطح استان هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی قابل قبول بود اما با توجه به وجود استعدادهای فراوان در استان باید در دوره های بعدی استان بیشتر بدرخشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه در سال آینده جشنواره ها و مسابقات محتوایی مناسبی برای تبیین و انتقال فرهنگ دفاع مقدس پیش بینی و برنامه ریزی شده سعی داریم که با برگزاری کارگاه‌ها و حمایت از تولیدات فاخر، جایگاه ادبیات داستانی دفاع مقدس استان مرکزی را به شرایط مطلوب نزدیک تر کنیم.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در دفاع مقدس عملکرد بسیار چشمگیری داشته،گفت: امروز ما وظیفه داریم این عملکرد درخشان را که سند افتخار استان محسوب می شود به نسل جوان از طریق روش های مختلف معرفی کنیم.

کریمی خاطر نشان کرد: در مراسم امروز اختتامیه آقای مجتبی صفدری با رای هیئت داوران داستان کوتاه ایشان با عنوان "عروسی خوبان" شایسته تقدیر شد که ریاست محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور از ایشان تقدیر کردند.

انتهای پیام/ 

captcha