پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
کد خبر: 83707
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی:

استان مرکزی در احداث بازارچه‌های صنایع‌دستی در کشور پیشتاز است

مرزبان با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 بازارچه دائمی صنایع‌دستی در استان فعال است گفت: ‌در حال حاضر به‌عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور مطرح هستیم که این مهم خود نشانی بر اهمیت رونق صنایع‌دستی است.

مصطفی مرزبان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛  گفت: در حال حاضر 12 بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شهرهای اراک (3 بازارچه)، دلیجان، محلات، ساوه، آشتیان و خمین(2 بازارچه)، شازند،  فراهان و کمیجان داریم که دو شهرستان خنداب و سرچشمه محلات نیز تا پایان سال 1401 بازارچه دائمی صنایع‌دستی احداث خواهد شد.

مرزبان اظهار کرد: در سفر دوروزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان نوید احداث این دو بازارچه از محل اعتبارات ملی بااعتباری بالغ‌بر 10 میلیارد ریال داده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: با راه‌اندازی این بازارچه‌ها تمامی شهرستان‌های استان، بازارچه دائمی صنایع‌دستی خواهند داشت.

وی ادامه داد: ‌در حال حاضر به‌عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور مطرح هستیم که این مهم خود نشانی بر اهمیت رونق صنایع‌دستی است تا در راستای رویکرد دولت مبنی بر حمایت از بنگاه‌های کوچک و خانگی تمامی غرفه‌های بازارچه‌های صنایع‌دستی به‌صورت تقریباً رایگان در اختیار هنرمندان برجسته استان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی تصریح کرد: حمام تاریخی مامونیه در شهرستان زرندیه و بازارچه تاریخی محله ترخوران در شهرستان تفرش برای ایجاد بازارچه در این دو شهرستان به زودی احیا و بازسازی خواهد شد.

مرزبان خاطرنشان کرد: در هر بازارچه بین 10 تا 12 غرفه احداث می شود و به طور میانگین برای 20 تا 50 نفر اشتغال مستقیم در این بازارچه فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha