دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند 30 درصد خانواده های فراهان تحت پوشش کمیته امداد هستند نماز جمعه 27 فروردین ماه در استان مرکزی اقامه نمی‌شود تشکیل ۱۲ قرارگاه شهری و روستای برای مقابله با کرونا در تفرش آداب و رسوم مردم استان مرکزی در ماه میهمانی خدا+ تصاویر عکس نوشت| دعای روز سوم ماه مبارک رمضان کرونا جان نوزاد یک ماهه ازنایی را گرفت
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹
کد خبر: 83699
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
خانه تکانی بزرگ|

با تغییر صددرصدی هیات‌رییسه؛ «فدراسیون فوتبال» شخم خورد!/ تاج، کفاشیان و بستگان از سئول می روند

رییس و هیات رییسه فدراسیون فوتبال در انتخابات دهم اسفندماه، صد در صد تغییر کرد و چهره های جدیدی در راس ساختار مدیریتی فوتبال کشور تکیه زدند که تا حال دیده نشده بودند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه ورزشی خبرگزارش دانشجو، از نایب رئیس سوم یا همان شهره موسوی مالک متمول تیم بادران که فوتبال بانوان ایران را به دست گرفت تا همه اعضای منتخب هیات رییسه جدید، حتی یک مورد هم از گذشته فردی دیده نمی‌شود.

احسان اصولی، طهمورث حیدری، احمدرضا براتی، مهرداد سراجی، بهرام رضاییان، میرشاد ماجدی و خداداد افشاریان هیچ یک  پیش از این، عضو هیات رییسه نبوده و حالا ترکیبی صددرصد جدید بر مصدر کار فوتبال تکیه زده اند که بدهی چند صد میلیاردی فدراسیون تاج را به ارث برده‌اند.

بالاترین پستی که یکی از اعضای هیات رییسه جدید در فوتبال ایران داشته، متعلق به دکتر احمدرضا براتی است؛ او سال ها ریاست کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال ایران را بر عهده داشته و اساسنامه جدید را هم خود او به همراه همکارانش نوشته است. براتی نایب رییس نهاد تعیین صلاحیت کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز هست؛ اما غیر از این چهره حقوقدان که به درستی جایش در میان اعضای هیات رییسه خالی بود، هیچ چهره با سابقه دیگری در تشکیلات فوتبال دیده نمی‌شود.

چنین تغییرات وسیع و اساسی در راس فوتبال ایران، تنها بعد از عزل محمد دادکان از سوی علی آبادی و احمدی‌نژاد رخ داده بود که آن نیز با رای مجمع نبود، بلکه حاصل یک برخورد قهری بود که نهایتا منجر به تعلیق فوتبال ایران شد.

محمدرضا ساکت تنها مهره بازمانده از دوران حکومت اصفهانی ها بر فوتبال کشور بود که با سمت دبیرکل سابق، نتوانست در مرحله دوم از پس سراجی بربیاید و سنگر را کامل تحویل رقیب داد.

رای نیاوردن عبدالکاظم طالقانی، رییس پرنفوذ هیات فوتبال خوزستان در مجمع دهم اسفند، برای او که به شدت در اردوگاه مهدی تاج چادر زده بود، یک پیام واضح مجمع به تیم مدیریتی سابق بود تا سرانجام فوتبال ایران از شر امضاکنندگان قرارداد ننگین ویلموتس خلاص شود؛ هر چند او هنوز مدیریت فوتبال در استان جنوبی کشور را در اختیار دارد.

تنها تمایل رییس جدید برای حفظ بهاروند در پست ریاست سازمان لیگ باعث می‌شود که او تنها مهره تکراری هیات رییسه قبلی در دوره جدید باشد؛ هرچند بر سر آن نیز اختلاف نظرهایی وجود دارد و مشخص نیست، این اقدام قانونی باشد یا خیر؟!

مصاحبه عزیزی خادم بلافاصله پس از پیروزی در انتخابات فدراسیون فوتبال نشان می دهد، تغییرات تنها در سطح پست های اصلی نخواهد ماند و او که با شعار تغییر نیروی انسانی به فدراسیون آمده است، حالا قصد دارد در سطح کارکنان این تشکیلات هم تغییرات عمده‌ای ایجاد کند که لایه های زیرین را نیز شامل می‌شود.

captcha