پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
کد خبر: 83679
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب خبر داد؛

افتتاح اولین پارک آبخیزداری کشور توسط وزیر جهاد کشاورزی در اراک

عظیمی معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی، گفت: اولین پارک آبخیزداری کشور واقع در منطقه گردشگری گردو در اراک، شنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می شود.

رضا عظیمی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به افتتاح اولین پارک آبخیزداری کشور در منطقه گردشگری دره گردوی اراک، گفت: مطالعات اجرایی این پارک آبخیز با مساحت یک هزار و 400هکتار، از سال 1384 شروع شده و در سال های 97،98 و 99 قسمت عمده ای از عملیات اجرایی آن شامل 160 مورد بند گابیونی، 15مورد بند سنگ و ملات، مخزن ذخیره آب 6هزار متر مکعبی و 95 هکتار عملیات بیولوژیکی شامل 57هزار اصله نهال بود، انجام شد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به مرمت چند قنات در این منطقه گردشگری، گفت: احداث سه مورد آبشار طبیعی، احداث دیواره ساحلی، جاده سازی برای پیاده روی بازدیدکنندگان، احداث 6مورد آلاچیق و 2 مورد برکه از اقدامات صورت گرفته در این منطقه گردشگری است.

وی با بیان اینکه منطقه گردشگری دره گردوی اراک با استقبال عمومی بسیار خوبی مواجه است، افزود: با اجرای این طرح یک و نیم میلیون متر مکعب از روان‌آب حاصل از بارندگی در این طرح مدیریت و کنترل می شود.

عظیمی خاطرنشان کرد: این پارک آبخیزداری شنبه شانزدهم اسفند ماه با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و استاندار مرکزی افتتاح می شود.

تصاویر بیشتر از منطقه گردشگری گردو:


گزارش تصویری| طبیعت بهاری منطقه گردشگری گردو در اراک

طبیعت زیبای پاییزی دره گردوی اراک+تصاویر


انتهای پیام/

captcha