برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار ما مقتدریم برگزار می شوند ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد تمام احتمالات دربی آسیایی/ استقلال و پرسپولیس در چه صورت به مصاف یکدیگر می روند؟ دولت هزار تومان«جایزه سرعت در تحویل»به نرخ تضمینی گندم اضافه کرد یک روز سیاه دیگر در استان مرکزی رقم خورد/ فوت  ۱۸ نفر و شناسایی ۸۳۷ بیمار جدید کرونایی
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
کد خبر: 83643
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی:

افزایش مشارکت مردم در انتخابات مهمترین اصل است/آغاز فرآیند ثبت‌نام از داوطلبین شوراها از ۲۰ اسفندماه

اکرمی، گفت: آن چیزی که در این انتخابات برای همه اصل مهم است افزایش مشارکت مردم است که این مسئله در حوزه‌های روستایی باید بیشتر موردتوجه باشد و حتی یک رأی هم در روستاها بر روی زمین نماند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی امروز در ستاد انتخابات استان مرکزی، گفت: آن چیزی که در این انتخابات برای همه اصل مهم است افزایش مشارکت مردم است که این مسئله در حوزه‌های روستایی باید بیشتر موردتوجه باشد و حتی یک رأی هم در روستاها بر روی زمین نماند.

اکرمی اظهار کرد: در خصوص اخذ رأی در حریم شهرها و روستاها و کارگاه‌های مرزی در روستاها آن چیزی که در انتخابات گذشته به شکل روال انجام می‌شده باید در این انتخابات هم در دستور کار قرار گیرد و این مسئله نباید به مشارکت مردم ذره‌ای آسیب وارد کند.

وی ادامه داد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی یک مسئله بسیار مهم است و شعب اخذ رأی باید در فضای باز باشند چراکه خردادماه نگرانی برای نامساعد شدن هوا وجود ندارد و تا جایی که امکان دارد پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی با دقت و حساسیت زیاد انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: در خصوص شعب اخذ رأی سیار نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی هستیم که با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و وجود راه‌های روستایی کمیته پشتیبانی باید تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ کند.

اکرمی افزود: ثبت‌نام شوراهای اسلامی تا حد ممکن باید به شکل غیرحضوری باشد اما با توجه به اینکه ارائه مدارک به شکل حضوری انجام می‌شود باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی با دقت رعایت شوند و به‌هیچ‌عنوان نباید تجمعی صورت پذیرد.

معاون سیاسی استانداری مرکزی بیان کرد: برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری تنها یک لیست واحد معتمدین به شورای نگهبان ارائه می‌شود و فرمانداران موظف هستند لیست را با دقت تهیه و در اسرع وقت ارسال کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت پرشور برگزار شدن انتخابات بنای ارزیابی بخشداران در مناطق روستایی فعال بودن شوراها و میزان مشارکت مردم در انتخابات است که از امروز برای این مسئله باید برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

اکرمی بیان کرد: صرفه‌جویی در هزینه‌ها اصل کار برگزاری انتخابات پرشور است و همه باید به این مسئله توجه داشته باشند و با کمترین هزینه بیشترین استفاده و خدمات انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی یادآور شد: طبق قانون همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند امکانات لازم برای برگزاری انتخابات را فراهم کنند و در صورت نیاز در اختیار ستاد انتخابات بگذارند و لذا همه دستگاه‌ها باید در این خصوص مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: تأمین اقلام بهداشتی و مواد صد عفونی کننده در شعب اخذ رأی نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی است و از امروز باید نیازهای هر شعب و مناطقی به‌خوبی بررسی و تأمین شود.

اکرمی گفت: مانورهای انتخابات به جهت آمادگی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و بدون مشکل برنامه‌ریزی‌شده و همه باید در این مانورها مشارکت داشته باشند و در هر مانوری شهرستان‌ها ارزیابی خواهند شد و رده‌بندی می‌شوند.

معاون سیاسی استانداری مرکزی بیان کرد: در تاریخ ۲۰ اسفندماه سال جاری فرآیند ثبت‌نام از داوطلبین شوراهای اسلامی هم‌زمان با سراسر کشور در استان مرکزی از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ شروع و تا پایان وقت اداری سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه سال ۹۹ در کلیه فرمانداری‌های استان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایل، وب سایت و دفاتر پیشخوان دولت و به صورت غیر حضوری در فرمانداری ها است که در هر ۳ روش کد رهگیری به افراد داوطلب ارائه می شود و نشان دهنده موفقیت در مرحله اول ثبت نام است و اما روش چهارم که کمتر توصیه می کنیم به شکل حضوری است که در ساعات اداری در فرمانداری ها انجام خواهد شد.

اکرمی افزود: مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح زير است؛ ارائه اصل گواهي عدم سوءپيشينه كه از تاريخ صدور آن بيش از سه ماه نگذشته باشد؛ اصل شناسنامه عکس‌دار و تصوير كليه صفحات آن؛ اصل كارت ملي و تصوير آن؛اصل كارت پايان خدمت نظام‌وظیفه يا كارت معافيت دائم يا مدركي دال بر مشخص بودن وضعيت خدمت وظيفه عمومي و تصوير آن براي مردان؛یک قطعه عکس ۴ × ۳ جديد؛ ارائه اصل و یک نسخه تصوير مدرک تحصیلی معتبر فوق‌دیپلم يا معادل آن براي داوطلبان شوراي شهرهاي تا بیست هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت؛ اصل و تصوير گواهي پذيرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا؛اصل و تصوير مدرك معتبر ايثارگري (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداري از امتياز يك مقطع تحصيلي بالاتر است.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: كساني كه سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه‌ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

انتهای پیام/

captcha