ادعای دستکاری در جداول بودجه ۱۴۰۰ خلاف واقع است ضد و نقیض‌گویی‌ها درباره واکسن کرونا؛ رایگان یا پولی؟ چرا ریاض چاره‌ای جز مذاکره با تهران ندارد؟ برنامه های دفاع مقدس و مقاومت با شعار «ما مقتدریم» برگزار می شود ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است حیات سردار حجازی سرشار از مجاهدت در راه اسلام بود بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۳
کد خبر: 83595
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲

بزرگ‌ترین و سنگین وزن‌ترین پروانه جهان در استرالیا + عکس

تصاویری جالب از بزرگ‌ترین و سنگین وزن‌ترین پروانه جهان در فضای مجازی منتشر شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، خانواده‌ای در حین گشت و گذار در جنگلی در شمال شرقی شهر بریزبن استرالیا، یک پروانه بزرگ را در حال پیله بستن روی درخت مشاهده کردند و تصویر آن را در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی برای گروه‌های دوستداران حشرات به اشتراک گذاشتند. آن‌ها گفتند که برایشان جالب بوده و تا به حال چنین پروانه‌ای را ندیده بودند، برای همین تصویر این حشره را در فضای مجازی منتشر کردند تا افراد بیشتری از دیدن این پروانه لذت ببرند. کاربران فضای مجازی با دیدن تصویر این پروانه بزرگ، نوشتند:" چه پروانه بزرگی آدم از دیدنش وحشت می‌کند" اما کاربر دیگری از زیبایی بی‌نظیر این حشره نوشته بود:" چه پروانه زیبایی، کاش برای آیندگان بماند."

شایان ذکر است که این حشره یکی از بزرگترین حشرات در جهان و سنگین‌ترین وزن‌ترین پروانه شناخته شده است که وزن آن تا ۳۰ گرم می‌رسد. تصویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، پروانه عظیمی را نشان می‌دهد که بزرگتر از دست یک مرد است. 

 پروانه بزرگ

 بال‌های این پروانه عظیم الجثه بال‌هایی حدود ۲۵ سانتی متر و طول ۱۵ سانتی متراست. رنگ آن خاکستری و یک نقطه تاریک بر روی سینه‌اش وجود دارد. این حشره در زمان ترس  بال‌های خود را کنارش قرار می‌دهد به طوری که بتواند در هنگام توقف روی تنه و شاخه‌های درختان استتار کند البته گفتنی است که لکه روی بال‌های این حشره در ماه‌های تابستان دیده می‌شود. این پروانه  به پروانه چوبی غول پیکر معروف است و در سراسر استرالیا یافت می‌شود، اما بیشتر در امتداد ساحل شرقی مشاهده شده است.

 پروانه عجیب


captcha