پشت پرده کاهش ۷ میلیارد دلاری صادرات ایران از نظر همتی/ پای وزیر اقتصاد در میان است؟ روز خوب طلا در معاملات امروز اعلام بهترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان آسیا / 3 بازیکن از استقلال نادر دست نشان دار فانی را وداع گفت واکسن داخلی در درخشان‌ترین شرایط قرار دارد/ برخی تصور می‌کنند واکسن در دنیا سرریز شده است جزئیات واریز باقیمانده سود سهام عدالت؛ پرداخت بزودی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم‌نظیر میهن اسلامی متزلزل شود علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست 46 گروه نظارت بهداشتی دامپزشکی مرکزی در ماه رمضان فعال هستند
جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
کد خبر: 83547
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی مطرح کرد

کمک ۳۲ میلیارد تومانی خیرین استان مرکزی به ایتام/ ساخت ۳ هزار واحد مسکونی برای مدد جویان استان مرکزی

مؤمنی گفت: در سال جاری ۳۲ میلیارد تومان توسط خیرین به ایتام و نیازمندان کمک انجام‌شده که مبالغ مستقیم به‌حساب خود استان واریزشده که در مسئله حمایت از ایتام استان مرکزی رتبه سوم در کشور را دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید مؤمنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون با حمایت خیرین، نیک اندیشان و همه عناصر تأثیرگذار و کمک‌کننده به کمیته امداد ۴۷ هزار و ۴۱۰ خانواده در سطح استان تحت پوشش هستند که ازنظر جمعیتی ۸۴ هزار و ۷۵۳ نفر می‌باشند که ۱۹ درصد جمعیت کل استان را ازنظر نفری و ۱۱ درصد هم ازنظر خانواده‌ای شامل می شوند.

مؤمنی اظهار کرد: مهم‌ترین علت تحت پوشش قرار گرفتن افراد و خانواده‌ها در کمیته امداد فوت و از کارافتادگی سرپرست خانواده ها است که ۶۵ درصد اینگونه هستند و همچنین ۲۱ درصد تبصره ۱۴ و مابقی هم سایرین می باشند که ۶۳ درصد خانوارهای تحت پوشش سرپرست آنها زن و مابقی آقایان هستند.

وی ادامه داد: در کمیته امداد دهه اول و دوم رویکرد حمایت ها بیشتر معیشت محور بود اما با توجه به سیاست ها و شرایطی  کشور رویکرد به سمت توانمند سازی سوق پیدا کرده چراکه کمیته امداد تولید کننده فقر نیست و خروجی تکانه ها و تنش های اقتصادی به سمت نهادهای حمایتی همچون کمینه امداد سوق پیدا می کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی بیان کرد: برای توانمند سازی خانواده ها دو اولویت مسکن و اشتغال و درآمد پایدار در دستور کار قرار گرفته که سعی داریم همه خانواده های تحت پوشش به جز سالمندان و بیماران که مادام العمر تحت پوشش کمیته امداد هستند توانمند کنیم.

وی افزود: با کمک خیرین و همه مردم از ابتدای امسال که ۱۲۹ خانواده یتیم در استان داشتیم ساخت مسکن برای آنها کادر سازی شده و امروز در استان خانواده بالای ۳ فرزند یتیم که یک سال از مدت زمان تحت پوشش آن می گذرد، بدون مسکن نداریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی گفت: در سالجاری ۳۲ میلیارد تومان توسط خیرین به ایتام و نیازمندان کمک انجام شده که مبالغ مستقیم به حساب خود استان واریز شده که در مسئله حمایت از ایتام استان مرکزی رتبه سوم در کشور را دارد.

مؤمنی اضافه کرد: همچنین نهضت‌هایی در سطح استان با رویکرد ساخت حمام، سرویس بهداشتی و لوله‌کشی آب و گاز راه انداختیم که با موفقیت همراه بودند و در این راستا با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی که خیرین کمک کردند و آورده‌های خود امداد، خانواده بدون حمام و لوله‌کشی آب و گاز نداریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی با اشاره به اینکه ۱۹۹ مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان داریم که با توجه به انجام دادن کار مردم توسط خودشان این مراکز تقویت شدند گفت: مراکز نیکوکاری در ۱۱ ماه گذشته ۶۰ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کرده‌اند.

وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری یک سامانه مشخص دارند که به شکل محله محوری نیازمندان را شناسایی می‌کنند و به‌طور نظام‌مند و هدفمند حمایت‌ها انجام می‌شود.

مؤمنی بیان کرد: ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در سطح استان در دستور کار قرارگرفته که ۲ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب و ۱ هزار واحد توسط کمیته امداد ساخته می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی  گفت: در سال جاری ۱۰ هزار و ۳۱۲ نفر کادر سازی برای اشتغال انجام‌شده که ۷ هزار و ۳۶۶ مورد آن مستقیم و ۲ هزار و ۹۴۶ مورد آن غیرمستقیم بوده که نسبت به برنامه سالیانه ۱۴۰ درصد رشد داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار اشتغال‌های ایجادشده برای هر نفر ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان در این جهت کادر سازی شده است.

انتهای پیام/

captcha