ایرادات رویه جدید وزارت صنعت برای تأمین فولاد قطعه سازان/اتمام موجودی سازندگان تا خرداد آثار اقتصادی توافقنامه ایران و چین از دیدگاه یک اندیشکده آمریکایی روند غنی‌سازی ادامه دارد/ سیستم برق نطنز وصل شده است خیال استقلالی‌ها بابت کرونا راحت شد امسال احتمالا کم‌بارش‌ترین سال در ۵۰ سال اخیر خواهد شد/ وضعیت ذخایر سدها آنچنان وخیم نیست تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شد وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شد شرط برگزاری مراسم احیاء در شب­های قدر / برگزاری نماز جماعت در شهرهای آبی بلامانع است اوضاع کرونایی کشور بدتر از قرمز و به سیاه نزدیک است/ بسیاری از مردم آبی فکر می‌کنند ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
کد خبر: 83537
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶

آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس

شروع عملیات بزرگ در شهر مارب خبر نخست رسانه های منطقه در روزهای اخیر شده و رزمندگان یمنی در جدیدترین پیشروی ها، پیروزی مهمی را در محورهای شرقی بخش صرواح به دست آوردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، عملیات نیروهای ارتش و رزمندگان جنبش انصارالله که از چند روز قبل در استان مارب (مهم ترین پایگاه ائتلاف سعودی در یمن) آغاز شده بود ادامه دارد و درگیری های سنگینی برای پاکسازی مناطق اشغالی در جریان است.

نیروهای یمنی که بیشترین توان خود را بر روی محور شرقی و جنوب شرقی بخش مهم «صرواح» در حومه غربی سد مارب متمرکز کرده اند در تلاش هستند با عقب راندن عناصر ائتلاف سعودی راه را برای پیروزی نهایی و ورود به شهر مارب باز و تیر خلاص را بر پیکره ریاض شلیک کنند.

پیشروی های چند روز اخیر رزمندگان یمنی که حاصل عملیات سخت و نفس گیر ماه های گذشته در مناطق غربی و جنوبی استان مارب است اگر با آزادسازی شهر مارب همراه شود، تحولات میدانی و سیاسی و توازن قدرت را در یمن و منطقه ۱۸۰ درجه تغییر می دهد.

آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس

براساس اطلاعات به دست آمده، آخرین تحولات در حومه شهر مارب به شرح ذیل است:

- درگیری با نیروهای ائتلاف سعودی و عناصر گروهک های تروریستی داعش و القاعده در محور شرقی بخش «صرواح» ادامه دارد.

- در محور جنوب شرق بخش صرواح مناطق «حصن مطول و اراک و کوه الادیرم» از اشغال خارج شدند و رزمندگان با پاکسازی های صورت گرفته قصد دارد شهر مارب را از محور جنوبی دور بزنند.

- درصورتی که نیروهای یمنی از سمت منطقه «اراک» به سمت شرق پیشروی کنند به جاده راهبردی «مارب - سه راه حریب» خواهند رسید و ارتباط ائتلاف را در این محور قطع و عناصر سعودی را در جنوب شهر مارب (از محور جنوبی) محاصره می کنند.

آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس

- رزمندگان با جاده «مارب - سه راه حریب» حدود ۹ کیلومتر فاصله دارند؛ رسیدن به این جاده بر تحولات در بخش الجوبه تاثیر مستقیم دارد و راه را برای پاکسازی جنوب استان مارب باز می کند.

- مقصد دیگر رزمندگان یمنی از محور «اراک» در محور جاده راهبردی به سمت کوه   « السودا» خواهد بود؛ این مناطق در حومه جنوب غربی سد مارب واقع شده اند.

- در جنوب شرق بخش صرواح نیروهای قبیله «بنی ضبیان» کنترل مناطق را در دست گرفته اند و امنیت را به منطقه بازگردانده اند؛ رزمندگان در عقب راندن نیروهای ائتلاف به این قبیله کمک کردند.

- در محور غربی سد مارب نیز درگیری ها در حومه مناطق «الحماجره و الزور» ادامه دارد و این دو منطقه خالی از نیروهای دو طرف هستند.

آخرین خبرها از عملیات بزرگ رزمندگان یمنی در مارب/ تقلای ائتلاف سعودی برای فرار از شکست + نقشه میدانی و عکس

در حال حاضر حدود ۸۵ درصد از مساحت بخش صرواح در استان مارب از اشغال ائتلاف سعودی خارج شده و فقط مناطق شرقی این بخش که با دروازه های غربی شهر مارب هم مرز هستند به همراه مناطقی از شمال شرق (هم مرز با بخش های مدغل و شهر مارب) به طور کامل پاکسازی نشده اند.

به گزارش مشرق، با پیشروی و پاکسازی های صورت گرفته در روزهای گذشته فاصله رزمندگان یمنی از محور شرق و جنوب شرق بخش صرواح (غرب کوه طلعه الحمراء، کوه الادیرم)   با شهر مارب به ترتیب ۱۴ و ۱۳ کیلومتر است و ائتلاف سعودی به آب و آتش می زند تا از شکست فرار کند.

captcha